zzzlatokopka

Co vše nám stát dokáže zakázat? Slyšeli jste o zákazu prodeje cukrovinek ve školách?

Když jsem studovala já, tak před nějakou velkou písemkou jsem se hodila do pohody snězením čokolády.

Každé dítě není obézní, tak proč něco zakazovat plošně? To že je ministr Chládek línej nachystat svému dítěti doma svačinu, teď mají odnést všichni?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/364709-dobrotrusi-a-dobrotrusky-kubera-rozcupoval-novelu-ktera-zakaze-nezdrave-potraviny-na-skolach.html

Nejlepší odpověď
Rocker

Děti si stejně koupí chipsy a kolu vedle školy u vietnamců.

Další odpovědi
arygnoc

nejedná sa o zákaz cukroviniek či sladkostí – to by asi ani dosť dobre neišlo.

ale učiť deti komerčnej spotrebe už od útleho veku ja tak trocha barbarstvo.
preto som za zrušenie predajných automatov (akýchkoľvek) v školách – takto tam za chvíľu budú aj automaty na kondómy, cigarety a ploskačky.

kedysi bolo normálnym ranným obradom, že nám ráno rodičia robili desiatu (svačinu) do školy.
dnes dá rodič decku pajcku a povie „niečo si kúp v automate“.
a v automatoch je v drtivej väčšine k dostaniu iba sladkosť, presladený nápoj, možno i nejaká ta bageta (do školy už nechodím, takže neviem).

;-Q

ratava

Ano, i slyšela, i četla, ale podle těchto stránek http://www.msmt­.cz/ministerstvo/no­vinar/poslanci-schvalili-novelu-skolskeho-zakona-1 jde- spíše než o zákaz cukrovinek- o možnost zákazu prodeje potravin a nápojů. Což by v praxi prostě znamenalo, že ze škol zmizí všechny prodejní automaty… vysvětlení proč a trochu více, třeba zde pod „§32“ http://www.ces­kaskola.cz/2014/09/­skolsky-zakon-prosel-prvnim-ctenim-co.html

Jen- podívám-li se na znění z roku 2008, je pod §32 napsáno:2) Ve školách a školských zařízeních není povolena reklama, která je v rozporu s cíli a obsahem vzdělávání, a reklama a prodej výrobků ohrožujících zdraví, psychický nebo morální vývoj dětí, žáků a studentů nebo přímo ohrožujících či poškozujících životní prostředí.

Tak to asi až taková velká změna nebude, jen ten paragraf někdo řekl nahlas (a pozměnil- novelizoval)… Protože chtě nechtě- prodejní automat s logem Coca-Coly je reklama…

jinak jiné články k tomu
http://www.edu­in.cz/clanky/li­dove-noviny-o-sladkosti-ve-skole-jde-az-na-poslednim-miste/
http://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/zmeny-ve-skolach-zmizi-sladkosti-ucne-ceka-stejna-zkouska/r~736d46­ccb1ce11e4b98c002590604f­2e/v~rozcestnik/

Trochu mi ten humbuk připomíná nedávné mediální zděšení nad jitrnicemi, ale budiž… :o)

dudu

Všechno vždy má rub a líc, ale jisté je, že tzv. příležitost dělá zloděje. V sedmdesátých létech jsem studoval internátní střední školu. Ředitel byl silný kuřák a snad i proto mohli „muži“ nad 18 roků legálně kouřit ve vyhrazené kuřárně. Kdo z nás si tedy nedal cigáro s některým profesorem byl prostě aut a objektem pohrdání.
Téměř padesát let pak trvalo než jsem se tohoto pitomého zlozvyku zbavil.

arygnoc

jjj123456789?

bavíme sa o pomeroch na ČESKÝCH školách.
nepredpokladám, že českým deťom niekto dáva vreckové v euro, dolároch, librách či frankoch, ale v korunách.

nechodím už do školy, nemám školou povinné deti, takže netuším, koľko dávajú vreckové na slovensku deťom.

neteri v británii matka dáva 5 či 10 £ (175 – 350 kč), podľa potreby, ale treba si uvedomiť, že libra je v británii ako cca 10–15 kč v česku (kúpna sila).

;-Q