Kepler

Co vlastně znamená oblíbené rčení, že někomu alkohol „nechutná“?

Jsou přece velmi chutné formy alkoholických nápojů, i když piva nezahrnuju. Tak taková úžasná vína jako na vinařských slavnostech na jižní Moravě jsem u žádných z řetězců nezažil, nebo kvalitní likéry jako třeba Jagermaister. Ovšem některé vychytané long drinky/koktejly nemají chybu. Někdo zas rád Becherovku. Je to všeobecný odpor vůči alkoholu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejspíš ještě nepotkal alkohol, který by mu chutnal.

Další odpovědi
annas

Podobná otázka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chutna-lidem-alkohol-proto-ze-je-dobrej-nebo-jim-ve-skutecnosti-nechutna-ale-mozek-si-vytvori-nejakej-prikaz

„Chutná lidem alkohol proto že je dobrej, nebo jim ve skutečnosti nechutná, ale mozek si vytvoří nějakej příkaz…“

Takové rčení neznám, myšleno sama nepoužívám.

Nejsem milovníkem alkoholu, i když si občas dám sklenku vína či skleničku piva. Na zažívání v minulosti štamprli hořkého likéru. Ale teď už ani to. Nemohu kombinovat s bylinkami.

Chuť na alkohol nemám, jakl jsem už někde psala, připadám si nenormální, když vydržím třeba celý večer u skleničky vína. nebo při zázvorovém čaji.

Mám v hlavě blok, nesnáším už ani pach alkoholu. Souvisí to s mým zažíváním a s dvěma tragickými připady alkoholika v mém blízkém okolí.

Jak to mají jiní, netuším. Mám možná divnou zásadu, kdo vodu pije, tak žije.

Matka nepila, otec si občas dal štamprli slivovice. Když jsem po smrti matky vyklízela dům, ve spíži, hanácky komoře, jsem našla 2 lahve slivovice, které byly vypáleny před 18 či více lety., tedy v době, kdy otec ještě žil …

Pokud odmítnu alkohol, tak asertivně – Nechci, nemám zájem.

aliendrone

Takové „oblíbené rčení“ neznám. Ovšem vím, že existují lidé, kteří alkohol nesnesou fyziologicky – na škole jsem měl spolužáka, který ať dělal, co dělal, tak když vypil 3 desítky, doslova zezelenal a zvracel první ligu! :)

BTW – dokáže mi někdo vysvětlit ZÁHADU, proč všichni znají „taková úžasná vína jako na vinařských slavnostech na jižní Moravě“ a já NE? (fakt je, že jsem se nikdy něčeho takového nezúčastnil)

V krámech – tím myslím takové ty „vinné butiky“, kde prodávají vína z Moravy narazím maximálně tak na kvalitu „dobré“, v řetězcích na „dá se“ a v tržnicích prodávané „originální moravské sudové víno“ je dobré akorát tak na povolování zarostlých závitů či čištění záchodů. Asi by se hoši z Moravy měli zkusit napít něčeho z Francie, Itálie, Španělska – prostě odněkud jinud, aby věděli, JAK má vypadat a chutnat víno! Mně ty pohádky o „mňamiky“ moravských vínech přijdou jako kecy „co Čech, to muzikant“ nebo „zlatý český ručičky“, přičemž všichni známe REALITU! ;) :D :D

Gestas

Mně opravdu nevyhovuje chuť žádného alkoholického nápoje (snad kromě piva v letních vedrech).

Jiří Bohumil

Proboha, co máš proti pivu? Nebo ses splet-upsal? Spíše asi nezavrhuju, ne?
Ale co se týče Tvé otázky, domnívám se, že u většiny těch, kteří říkají že jim alkohol nechutná, jde často o výmluvu a mají spíše problémy zdravotní, případně nepěkné zkušenosti sociálně společenské, které nechtějí opakovat. Zejména pak ženy. Od chlapa jsem snad nikdy neslyšel, že by mu alkohol nechutnal. Pouze někteří spíše říkali, že nemohou a hlavně nesmí. A ti už zřejmě měli své vypito.:-)

Michala11

Takové rčení u nás nemáme a kdyby jsme měli, tak nebude oblíbené. Nemůže být dotyčný nemocný?!

led

Sú dva druhy ľudí, ktorí hovoria „alkohol mi nechutí“
Tí čo hovoria pravdu a tí, ktorí klamú, buď vedome, alebo z neznalosti. Alkohol, v mikromnožstve nájdeme napríklad aj v sladkostiach, ale vo svojej pravej podstate v rôznych podobách väčšine ľudí chutí. Aspoň tie prvé dávky.
Na druhej strane, keď nemám chuť na alkohol (v rôznej podobe) nemám zábrany povedať „na alkohol nemám chuť.“

zjentek

Mmm, otázka naznačuje, že jdeš do sebe… ovšem stejně je zřejmé, že v tomto životě JIŽ pít NEPŘESTANEŠ! ;) ;D ;D

Kepler

Bohumile, ne nic proti pivu nemám, jen to nepovažuju až tak moc za alkoholický nápoj. To je spíš nutnost.