Kajoch

Co vlastně dělá politolog?

Nevíte,jaká je celodenní pracovní náplň takového politologa?
Co dělají obecně je mi docela jasné.Spíš mě zajímá jejich každodenní pracovní den.

Nejlepší odpověď
marci1

Vzhledem k tomu, že politologů je mnoho, je to různé. 🙂

Co je vlastně náplní práce vystudovaného politologa? Politolog je laicky řečeno výzkumný pracovník, přičemž se zabývá zkoumáním, rozborem a studiem struktury politického systému dané země a jejího ekonomického a sociálního zázemí. Zabývá se zkoumáním a rozborem způsobu řízení státu, politickým uspořádáním, zajímají ho ekonomické cíle a směr vývoje politiky a státního uskupení.

Často se mohou politologové uplatnit jako asistenci poslanců či senátorů, nebo jako komentátoři vývoje politické scény v médiích.
Politolog rovněž čerpá poznatky z historie politiky a jejího vývoje, vytváří analýzy a dokáže na základě těchto poznatků navrhovat řešení pro současné vedení zemí tak, aby nedocházelo k opakování zásadních vládních chyb a omylů.

Vzhledem ke svým vědomostem zkoumá mezinárodní konflikty, důvody jejich vzniku, jejich vývoj a na základě zkušeností a svých poznatků odhaduje jejich konečná stádia.
Politolog může být rovněž zaměstnán jako poradce, tiskový mluvčí či vysokoškolský nebo středoškolský učitel.

Politolog by rozhodně měl být vzdělaný člověk s komunikačními schopnostmi a příjemným vystupováním. Hovoříme o inteligenčně velice náročném povolání. Jazykové dovednosti jsou předností a vzhledem k vysokoškolskému vzdělání, bývá znalost minimálně jednoho jazyka pravidlem.

Politolog při své práci nepoužívá žádné specifické nástroje ani zařízení, pouze běžnou kancelářskou a komunikační techniku. Nemá zdravotně rizikové ani náročné povolání. Pracuje obvykle v čistém a bezprašném prostředí kanceláří, škol nebo parlamentu, vzhledem k tomu, na jaké pozici je zaměstnán.

http://prace.chces­.info/profese/po­litolog

Další odpovědi
Edison

Čte, sleduje cvrkot a… pindá.

Drap

Záleží kdo ho platí. Obecně lze říct, že sleduje politické dění a ze znalosti věí se snaží dělat závěry. Ti co jsou placeni konkrétní stranou, snaží se vypracovat strategii, jak by mohla daná strana získat co nejvíce preferencí v nejbližších volbách, Ti kteří jsou placeni státem zase dělají průzkumy a snaží se odhadnout, jak která strana bude postupovat. Ti, které platí velké firmy se snaží odhadovat jaký bude mít politika vliv na trhy a podobně.

Zvidatel

Nemusí mít každodenní pracovní den. Nemusí totiž často pracovat od hodiny ani každý den. Dokonce můžou pracovat z domovu a jen posílat hotové práce.
Je několik druhů politologie, takže každý může dělat něco jinéh a podle toho bude i jejich pracovní náplň rozdílná.
Politolog může dělat spoustu věcí pro různé lidi a skupiny. Může pracovat i sám pro sebe.
Rozhodně nemá každý politolog stejný každodenní pracovní den. Naopak většina nemá každodenní pracovní den. A rozhodně nebudou ty dny stejné.
Odborů politologie je několik a i ty odbory se dále dělí. Tolik disciplín a orientací.

Zvidatel

Pokud je politika velký pojem a zahrnuje toho v sobě spoustu, tak politologie je ještě větší, protože se zabývá vším, co s politikou a jejími procesy souvisí. Přímo i nepřímo.
Teorei je větší a složitější, jak praxe.

Kajoch

Chápu…a proto se jich asi u nás tolik vyskytuje.