zjentek

Co vedlo k rozhodnutí změnit od šesté řady seriálu Mentalista český dabing téměř u všech oblíbených seriálových postav?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě to souvisí se stávkou dabérů

Jak vlastně dopadla stávka dabérů? No, už nedabuju, odpovídá herec a hlas krimiseriálu Mentalista Jan Vondráček

https://plus.roz­hlas.cz/jak-vlastne-dopadla-stavka-daberu-no-uz-nedabuju-odpovida-herec-a-hlas-7803717

"Herci žádali odměnu podle rozsahu díla, tedy podle počtu replik a ne podle hodinové sazby, kterou si bez konzultace s herci vytvořila studia a postupně se jim podařilo tímto způsobem stlačit honoráře na třetinu. V mnoha případech na úkor kvality.

Nedabujeme…

Ve sporu tak šlo o peníze, ale i o kvalitu. Jak dopadli? „No, nedabujeme,“ odpověděl herec Vondráček. „Ale nechci křivdit České televizi, kde s námi někdo jednal a kde jsme se domluvili. Na rozdíl od soukromých televizí, kde pokud bylo nějaké jednání, tak opravdu tristní. Slíbili všechno, ale nakonec to bylo úplně jinak. Je to vlastně jejich problém, protože právě tak vás postupně opouští už samotná chuť vůbec něco dabovat.“ "

https://plus.roz­hlas.cz/jak-vlastne-dopadla-stavka-daberu-no-uz-nedabuju-odpovida-herec-a-hlas-7803717

Další odpovědi
PepasAvalonu

Jak uvádí annas, v té době (asi 2014) byla snad na všech stanicích stávka dabérů a nastalo plno změn.
Někdy je to v důsledku úmrtí nebo vážných problémů s dabérem. Taky, když má seriál delší pauzu ve vysílání nové série nebo ho stanice dlouho nepřebírá, tak už se k tomu někteří dabéři nechtějí po čase vrátit. Ale tohle není ten případ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

A tady se jen potvrzuje, že jedni za určené peníze dělat nebudou a jiní naopak budou a ještě rádi. Jak vidno, úroveň člověka se promárně neodvíjí od národnosti či politické situaci v zemi, ale spíše od zakořeněné nenažranosti v duši. Na ty hlasy se dá zvyknout, Takže opět platí. že nikdo není nenahraditelný. Ať třeba zemřou hlady, nechtějí- li mluvit, komedianti rozmazlení. Když si namluvím, že má Lisbonová nemocný hlasivky, dá se to žvejknout. Hrůza…

Dochy

Tak to je trochu složitější. On každej má chuť za svou práci dostat nějakou odměnu. Můžeme řešit kdo je víc nenažranej, zda ti dabéři, či ty produkční společnosti, ale já ja soudit nebudu, nemám dost informací.

annas

Přece vždy jde o peníze. Jenže každý je nahraditelný, i když ne bohužel na 100 ˇ%. Nesleduji tento seriál, tudíž nemohu posoudit.