Kelt

Co vás napadne, když se setkáte se slovem robot?

Sleduji TV a protože zde byla zmínka o tom, že naši sochaři udělali sochu robota pro Dubaj, napadla mne tato anketa.

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná možnost

Karel Čapek.

Další odpovědi
JežíšKristus

Román RUR

A to, jak je původ slova nesprávně připisován druhému z bratrů..

Ještě dodám, že v Čapkově pojetí nebyli roboti z plechu, ale měli vypadat více organicky, živočišně, jako umělí lidé…

GM

Přístroj v kuchyni

V práci jsem obsluhovala robotické stroje, teď už jen robot v kuchyni.

paul1

Román RUR

Jedna z prvních knih, co jsem dostal, bylo to na Vánoce a byl jsem ještě dítě školou povinné. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že toito slovo vymyslel český spisovatel.

Disraeli

Román RUR

A taky hlavně plecháč, robota/práce na poli a androidi.
Nějaký kuchyňský robot, spotřebič by mě samovolně jen tak nenapadl.

Kepler

Jiná možnost

Průmyslová automatická výroba čehokoliv. Od montáže aut a jejich lakování až po elektroniku.

Cvrčák

Jiná možnost

Karel Čapek

Ametyst

Jiná možnost

Isaac Asimov. Jeho tři zákony robotiky. „Tři Zákony robotiky (Tři zákony, Zákony robotiky, nebo také Asimovovy zákony) jsou pravidla chování robotů, definovaná Isaacem Asimovem v jeho povídkách a později románech. Principy, které tyto zákony představují, jsou považovány za obecné shrnutí základních požadavků na vývoj a používání robotů a časem se staly dogmatem sci-fi literatury.“

Rokio

Jiná možnost

Isac Asimov.

EKSOT123

Jiná možnost

Docela pěkný refrén v písničce od t.A.T.u:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Vls1qMmu­trw