Slezan

Co vám vyvstane na mysli, když se řekne Polsko?

Nejlepší odpověď
baghira

Mně vyvstane na mysli Polsko.

Další odpovědi
janek66

Vzpomenu si na polský jazyk a na jeho jedno nešťastné slovo začínající na „š“ jež v polštině znamená hledat, u nás má bohužel jiný výraz, znamenající bohulibou činnost a v mládí než jsem zjistil jeho pravý výraz jsem s ním měl mnoho nedorozumění při mezinárodním srazu mládeže na Šumavě. 🙂

Pomelo74

Vzpomenu si na ty hnusné levné čokolády a jiné cukrovinky z Polska. :D
Ale jinak taky to slovo na š :D

lexx

Tržnice, krówki (to jsou bonbóny kdo to neví) wódka wyborowa a polski fiat.

Drap

Zubr, jantar, severní može, bývalý papež a zlotý

dudu

Velký slovanský národ, silně věřící a na svůj původ hrdí obyvatelé, vyšší úcta k ženám a ke starším lidem. Královské město Krakov a hrad Wawel s překrásnými gobelíny, Staré město a Sukenice. Také Osvětim a utrpení čišící dodnes z každého místa tohoto koncentráku. Vzpomenout však rovněž musím až přílišný obchodní duch Poláků a jejich častou nízkou smluvní i partnerskou spolehlivost.

mosoj

Sever republiky.

Meropa

Mrtvý prezident a křesťané.

hanulka11

trhy a náboženství a malý fiátci

HDMI

Polská vlajka.

Michálek1245

Pět let super života a pracovních zkušeností. Přes portál https://www.hit­praca.pl/praca/gdan­sk/ jsem našel práce Gdańsk a pět let jsem tam pracoval. Potřeboval jsem tenkrát utéct (ne od problémů, ale prostě toho bylo hodně) a tak mi to přišlo vhod. Našel jsem tam super zaměstnavatele, který mi poslední dva roky umožňoval docela dost home office, takže jsem byl více v Čechách než tam. A nakonec jsme se domluvili, že pro mě i pro něj bude lepší, když se rozejdeme. Ale do teď si občas voláme a posíláme přání k narozeninám. 😉