Altair-AC

Co v tomto kontextu znamená slovo indexovat?

webové vyhledávače preferují indexování populárnich stránek ,webové vyhledáváče mají omezení na počet indexovaných stránek z určité domény,atd.dekuji

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vyhledávač získává informace tím, že jeho boti slídí po internetu, prohlížejí/objevují stránky a informaco o nich si ukládají, vyhodnocují a třídí – tedy INDEXUJÍ. Když ty se pak na něco zeptáš třeba Googlu, ten projede svůj index a vyprdne ti více či méně relevantní výsledeky – to je celé.

Celý proces je samozřejmě o dost složitější, konkrétní podrobnosti užívaných algoritmů a kritérií každý vyhledávač pochopitelně tají, aby vyhledávač podával pokud možno co nejrelevantnější odpovědi/výsledky. Na druhé straně proti nim stojí SEO optimalizátoři, kteří se snaží boty „oblafnout“ a přesvědčit vyhledávač, aby jimi optimalizované sajty upřednostnil – zobrazil je ve výsledcích na co nejvyšší pozici. Neverending war!!! ;) :D :D

Pokud máš hlubší zájem, doporučuji nastudovat něco o page rancích, ty ti sděli, jak si která stránka ve vyhledávačích stojí. U nás v Česku je nejrelevantnější Google rank a S-rank (od Seznamu).

Další odpovědi
annas

Indexovat je neologismus pro oblast výpočetní techniky.

indexovat ned. i dok. výp. tech. přiřazovat, přiřadit jednotlivým údajům indexy určující jejich polohu vzhledem k poloze jiných údajů

indexace, výp. tech. přiřazování, přiřazení indexů, indexování;

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=indexovat
--

Praktické vysvětlení najdete v odkazu na stránce " Průvodce procházením a indexace webu"

„K zodpovězení otázky je třeba se nejdříve podívat na to, jak funguje proces procházení (crawling) a indexování (indexing). atd.“

https://www.con­tentkingapp.cz/a­kademie/procha­zeni-a-indexace/

Emefej

aliendrone > Google rank je už několik let u ledu.

aliendrone

Jo, tak to máš NAPROSTOU pravdu!
Seznam ještě maká. Sypu si na hlavu popelnici! ;) :D :D