Avatar uživatele
salsa verde

Co v tom doporučeném dopise vlastně bylo?

potřebuju zaměstnavateli zaslat klíčový dokument poštou v dopise doporučeně. koupím obálku a vložím do nídokument, jdu na poštu a pošlu doporučeně. spokojeně jdu s lístkem domů…ale!!!! zaměstnavatel nic…nereaguje…a tak se oháním lístkem z pošty že jsem vše odeslala v termínu a on kouká a říká: no jo ale co jste mi v tom dopise poslala? ten leták z tesca??… jak prosím já tedy dokážu že jsem poslala to co jsem poslala…zní to jak ze špatného filmu ale já to fakt prožívám… ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole před 4939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Už mě to také párkrát napadlo. Je to to samé,jako kdyby si od vás někdo něco koupil dobírkou a pak tvrdil,že tam to zboží nebylo…To by jste byla v hodně nepříjemné situaci také. Jen si to představte,např. pošlete někomu zboží za cca 5000 a on pak řekne,že v tom byla cihla,,,jak se proti tomu bránit…Podle mého tak,že neposílat nic poštou. Buď doručit osobně a nebo využít zásilkových služeb,které zprostředkovávají i odpověď,,,,tím,že čeká na odpověď Vás zároveň chrání,,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hudler

co třeba datové schránka? tam by to nestačilo poslat? Jen mě tak napadlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Co to napsat, zabalit,zalepit zapečetit pečetí před notářem?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Vynechám filozofování nad právní teorii, která vychází kromě jiného z ustanovení § 45/1 obč.zákoníku, podle kterého působí projev vůle vůči nepřítomné osobě až od okamžiku, kdy jí tato vůle dojde…

…a nebo i jinak řečeno: nedošel-li projev vůle jednajícího do sféry adresáta, právní úkon není perfektní.

Dlužno podotknout, že judikatura zná případy, kdy adresát je soudem vyzván k doložení dopisu, který mu byl doručen, popř. k věrohodnému doložení jím tvrzeného obsahu dopisu.

Pokud vynecháme výše zmiňovanou právní teorii, pak nezbývá než ve vašem případě využít jiných způsobů doručování:

  1. osobním předáním do rukou oprávněné osoby
  2. prostřednictvím třetí důvěryhodné osoby, kterou je např. advokát,
  3. další zajímavou možností je nechat si doručení dopisu s náležitým obsahem ověřit exekutorským či notářským zápisem.

Prakticky nejjednodušší je varianta ad a)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Tak to je síla.

před 4939 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek