vivatis2

Co v těle dělá slepé střevo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Slepé střevo totiž trávicímu traktu slouží jako "zásobárna“ – tedy úložný prostor pro tělu prospěšné bakterie, kterých bude v budoucnu potřeba.

Vědci z lékařského centra americké Duke Univerzity došli k závěru, že tyto bakterie, které podporují trávení, pomáhají tělu přečkat vyčerpávající období při průjmech. Při průjmu jsou totiž odplaveny všechny bakterie, které se přirozeně podílejí na trávení. Stejně tak po braní antibiotik, která zničí většinu střevní mikroflory, má tělo odkud si nové bakterie namnožit

Zdroj: http://doma.no­va.cz/clanek/zdra­vi/k-cemu-je-slepe-strevo.html

Další odpovědi
Berušinka

Slepé střevo v podstatě nic – důležitý je jeho červovitý výběžek (apendix), ve kterém se „školí“ lymfocyty B (jedna skupina bílých krvinek), proto je významný pro imunitní systém.

Elk

Jelikož asi moc nevidí, tak si hledá svoji cetu ve společnosti užitečných orgánů…
…nebo, že bych se mýlil…?