Jahoda

Vyříznutí znamínka.

Dobrý večer ve spolek 🙂 Zítra jdu k doktorovi, tady u nás ve městě. Jdu na kontrolu znamínka. Moc se mi to nelíbí, takže začnu něco dělat, než aby bylo pozdě. Pokud tento lékař ve městě bude přesně vědět, že o nic vážného nejde, oddychnu si. Pokud ale vědět nebude, pošle mě na kožní, kde mi budou na 80% znamínko vyřezávat. Moje známá mi tvrdila, že také měla stejný problém jako já a že při vyříznutí jí nedali injekci a bolelo to prý šíleně. Abych pravdu řekla, v tomto směru jsem posera a docela se bojím. Kamarádka mě vyvedla z míry… Proto se tedy ptám těch, kteří měli stejnou nebo podobnou zkušenost, aby mi řekli, zda injekce na vyžádání dají, zda nezůstane jizva (ale to si myslím, že bude. Protože je to něco jak když skalpelem řežou např. do břicha a tahají např. slepé střevo. To potom jizva také je) a prostě všechno. 🙂 Jak to bude, co budou dělat za vyšetření apod. Nemám s tímto zkušenosti a proto se ptám. Předem děkuji za každou odpověď, trpělivost mi to zde rozepisovat a především ochotu. Díky moc 🙂

Hezký zbytek večera.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Piště dále 🙂 Omlouvám se, ale už dnes nemohu dát palce. Vyčerpala jsem denní limit. Ale napravím to hned zítra. To dostanete palec, nebojte 🙂

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jahodo, já se taky teprve chystám, takže zkušenosti mám jen z druhé ruky- informace staré 4 roky, ale změnit by se nic nemělo, až na poplatky.

Na vyříznutí se může jít až na podzim, v zimě (v době, kdy nesvítí tolik slunce).
A jizva zůstat nemusí – mamce odstraňovala znaménka kožní lékařka, kamarádce plastický chirurg na kožním a ani jedné jizva nezůstala.
Injekci dostaly obě, před vyříznutím. A necítily nic, věděly, že se něco děje, ale bolest to nebyla.
Ale i tak se bojím, vidím injekci a je mi na omdlení 🙂
Tak snad jsem vám trochu pomohla a uklidnila.

Další odpovědi
Nave

mám zkušenosti.mě vyřezavali 2znaménka-pihy-ale ne najednou,postup­ně.jednu jsem měla na ramenu ze předu a druhou na břichu. k lékaři by se mělo jit když se piha nepozdavá nebo když prekaží,mění tvar,barvu atd,je to individulní…nej­dříve jsem šla musela k dr.obvodní lekař prohledne a napíše doporučení ke kožnímu lekaři také prohlédne a rozhodne ja jsem šla byla poslaná na chirurgii.pihy znamenka se odstranuji prevažně na podzim hlavně v zimě aby se tam nedostala nějaka infekce atd…dali mě injekci na umrtvení,asi někde v místě té pihy aby to umrtvyli,jsem to necitila.injekci tu jsem trochu citila nekoukala jsem se co mi dělaji-radši.vím že mě to šili-dělali stehy zalepili a řěkli mi že asi tak za cca5dní mám přijít na kontrolu.pak mě stehy vytahli.mám asi tak3stehy na každém místě,záleží na velikosti,jizvy jsou nepatrně vidět ale mám to hezky šité.
nebojte se.měla jsem také hrozný strach…
to je asi tak vše,snad jsem na nic nezapoměla…

martina1

Znaménka i pihy se vyřezávají na jaře a na podzim,alespoň u nás,kdy méně často chodíme na slunce.V případě,že se znaménko zvětšuje,mění barvu nebo svědí,tak se provede excize ihned.Vždy vám to musí místně umrtvit-většinou Mesocain 1%.Znaménko pak naloží do Formaldehydu a odešlou na patologické oddělení na Histologii,kde zjistí,jestli se nejedná o maligní nílez.Jizvu můžete ovlivnit vy sama.Pokud je to v obličejové části,tak se vyplatí návštěva plastické chirurgie,na běžných chirurgiích používají jiné šicí materiály a techniku šití.Jinak po vyndání stehů jizvu masírujte,sprchujte a mastěte sádlem.Když jí budete takto opečovávat a začnete brzy,bude malá a nejspíš přehlédnutelná­.Ještě existuje Silipos-gelový¨,minerály obsahující návlek,který pomáhá jizvy změkčovat.Víc nevím:-)

Spiritus

já jí mám vyřízlou na hlavě,píchli injekci a nic nebolelo,jen sem slyšela jak to trochu dřr o lebku :),udělali pár stehů a za týden mi je vyndali..takže úplná pohoda,jen tam mám jizvu a malou plešku,ale tak vlasy si upravím vždycky tak bay to nebylo vidět…jo a dělali mi to v červnu…

zdeny

JAHŮDKO , měl jsem stejný problém . Jedno znamínko mi překáželo na rameni když jsem nosil laclové montérky , tak jsem se domluvil se známou která v té době dělala na kožním sestřičku že mi ho vyfiknou 🙂 . Po prohlídce těla (znamínek) mi vzali celkem 4 . Vše automaticky umrtvili ořezali a poslali na vyšetření (hystologii?). Nic nebolelo !!! Horší bylo potom sundávat ty NÁPLASTI 🙂 . K mému úžasu jedno z nich bylo rakovinotvorné , takže jsem rád že jsem se tam přinutil jít . Nesnáším totiž čekání v čekárnách . Takže hlavu vzhůru a držím a dávám ti palec nahoru protože toto je otázka a odpověď snad pro VŠECHNY !!!!!! PS: nějaké jizvičky tam jsou to je jasný ale časem se ztrácejí , záleží jak velé to znamínko máš . Co je malá jizvička oproti případným problémům. Po říznutí nožem do prstu ti taky něco zůstane

Miroslavst

Jahodo, vím jen z doslechu, ale taky mám na hrudi znamínko a zatím nikam nespěchám.
Takže umrtvit by to měli, jelikož se bere hlouběji a ne jen to znamínko navrchu co vidíš. Jednoduše řečeno něco jako plevcel i s kořenem. Pak se to posílá na histologii, kde zkoumají zda je či není zhoubné. víc ti neřeknu, protože nejen že nevím, ale taky bych zbytečně něco kecal.
Jo ještě jsem si vzpomněl na jednu odpověď zde, kde jsem psal, že to sice umrtvit nemusí, jelikož injekce by bolela víc než zákrok samotný. Pokud by tomu tak bylo, neboj, alespoň to postříkají-zmrazí. Ale jedna starší paní-známá byla na krku vzdádu a normálně jí píchli injekci.
Jo a jizva bude, ale malilinká, asi tak centimetr a ta s ztratí.
Doplňuji:
Jahodo, našel jsem pro tebe toto povídání.
http://www.od­stranenizname­nek.cz/chirur­gicke-odstraneni-materskych-znamenek

sobol

Mám to taky za sebou, jen ti doporučím něco, co mi ani lékař neřekl. Pokud budeš mít stehy v místě kde je kůže namáhaná (záda, koleno, …) tak pozor ať neprasknou, jinak bude jizva vystouplá a velká.