Bee282

Co uvařit při státní návštěvě (Rakousko- monarchie)?

Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně menu na závěrečnou zkoušku. Nějaké nápady mám, ale chtěla bych poradit něco jednoduššího a dobrého. Musí to být na příležitost: státní návštěva (Monarchie-Rakousko). Stačilo by mi studený předkrm a hlavní chod.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba, abyste si recepty vybral sám. Vy je bude vařit,. takže by to měly být vaše nápady. Ale nevím, zda jste se s nimi někde setkal., takže vkládám odkazy.

  1. Podívejte se třeba do kuchařky M. Rettitgové, jde sice o české pokrmy, ale jsou v nich uvedený rakouské suroviny. Třeba ji má někdo známý.
  2. Některé staré rakouské recepty

https://www.au­stria.info/cz/ser­vis-fakta/rakouska-kuchyne/pokrmy-se-slavnou-minulosti

3. V odkazu najdete staré recepty v němčině, zkuste si některé vybrat a přeložit. Někdy poslouží i překladač.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=alte+%C3%B6ste­rreichische+Re­zepte

Další odpovědi
led

Vzhľadom na to, že v súčasnosti Rakúska monarchia nejestvuje, musí to byť historické menu z čias Rakúskej monarchie s prihliadnutím na to, či ide o najvyšší stupeň – návštevu hlavy štátu, alebo návštevu nižšieho stupňa.

Bee282

Annas, děkuji moc dost mi to pomohlo. Jsem ráda, že mě aspoň někdo nasměroval, protože jsem si myslela, že tady budou jen komentáře ve smyslu: Ať si to vyhledám na internetu, ale jak se říká líná huba, holý neštěstí. Takže jsem udělala dobře, že jsem se zeptala a ještě jednou moc děkuji.

annas

Děkuji.

annas

Omlouvám se, za oslovení, není poznat, zda jste on, nebo ona. 🙂

Bee282

Edisone, já nechtěla řešit domácí úkol. Já chtěla jen poradit a aspoň někam nasměrovat, protože ve škole nás nic nenaučí a nejsem tvoje zlato.

Edison

Myslím, že schopnost sestavit menu je právě nedílnou součástí té zkoušky. Dokonce je asi celkem komplexní, takže to chce nějaké ty znalosti jak z gastronomie, historie i hostorie gastronomie. Jistě se taky hoděj nějaký schopnosti jako vyhledávat správná témata, a to i politická, aby to mělo tu komplexnost.

Bee282

Nevím, co je hostorie a u jídla jde taky o chuť. Víte, co opravdu dělají učni na praxi? Krájí cibuli, loupou česnek,.. a další jiné pomocné práce. Většina vyučených kuchařů vám řekne, že ve školy a praxi je moc nenaučili. Například takový Přemek Forejt sám v Masterchefu řekl, že když byl ještě na škole tak byl rád, že si uměl vůbec udělat míchaný vajíčka. A pochybuji, že někdo ve studijním věku má nebo měl čas cestovat a ochutnávat různé pokrmy nebo je dokonce vařit, proto ta otázka na něco jednoduchého a dobrého.

Bee282

*míchaná vajíčka

led

To je nejaká divná škola. My z „praveku“ v časoch bezinternetových sme mali iný spôsob výuky. Okrem toho, čo sme sa učili v škole, sme si museli sami vyhľadávať, niekedy aj pomocou poštových holubov, podklady pre učebnú tému v knižniciach (aj odborných) a antikvariátoch. A podarilo sa, keď sa chcelo.

Bee282

Určitě, to není špatný nápad. :) Bylo by jednoduší kdybychom měli aspoň učebnice, ale určitě se po nějaké knížce podívám je to rozhodně lepší než nesmysly, které se dají na internetu najít. A myslím, že i ocení když budu mít informace právě z knih.

led

Ano, my sme vždy pri odpovedi museli uvádzať aj (mimoškolské) zdro­je