Lukáš Rusek

Co udělat, když na někoho volám policii a pachatel začne z místa utíkat?

Tak například když někdo sprejuje budovu, tak na něj budu chtít zavolat policii. A když mě uvidí volat policii, tak začne utíkat. Co se dá v tomto případě udělat?

Nejlepší odpověď
Emefej

Volej tak, aby tě neviděl. Pokud na to máš fyzicky, můžeš ho zadržet – viz paragraf 76, zákona 141/1961.

Další odpovědi
klumprt

Postačí jim ho popsat a udat směr útěku, klidně už do telefonu.

hapiky

Poprosit ho, aby počkal na příjezd policie…nebo pokud seš kovboj, tak na něj hodit laso, nebo běžet za ním a polcii hlásit kam utíkáte.
No, tvoje povinost je to ohlásit policii, o víc se raději nepokoušej, neboť zadržet pachatele není příliš bezpečné, jde o tvoji držku a tu nejsi povinen obětovat.

led

Pokiaľ ste volali políciu, zostaňte a počkajte na nich, potom podajte vysvetlenie a prípadnú svedeckú výpoveď.
Pokiaľ máte možnosti, bez ujmy na zdraví, páchateľa zadržať, zadržte ho, ale pozor, aby ste sa pritom nedopustili protizákonných činov, napríklad streľba do páchateľa, ak vás, prípadne iného človeka, priamo neohrozuje na živote.

Edison

Zánam, fotku… S tím zadržováním bych byl hodně opatrnej. Není to taková sranda, nejen co se týče vlastní bezpečnosti, ale existuje taky paragraf o omezování osobní svobody, tak aby se takové zadržení pak neobrátilo proti Tobě.

yuko

Reknes policii, kterym smerem utika, treba ho dohoni 🙂
Mas mobil, tak ho vyfot, nahrej ho na video.