Co tomu říkáte?

Moje neteř zpívá ve sboru.Učí se text k nové písni.Dětem je cca 11 let. Píseň se jmenuje „Šenkýřka“.
Text:
Dneska to rozjedem na plný pecky
zpívat a tancovat,prošoupem kecky.
Skoč na stůl šenkýřko,svlíkni se do naha
ať se nám vokáže tvá kyprá postava.

Stoupá mi to stoupá,
konto na lístku,
huso hloupá natoč pívo
natoč pěnu
za tvý tělo zvedám cenu.

Dneska to rozjedem.........
Áúáů........
Přiraž,tak mi přiraž, za to pivo
za ten guláš
zase dráždíš moje chutě
rozlej prcky,lásko zvu tě.
Áúáú.......
sólo saxofon.
Ten sbor je školní.

Nejlepší odpověď
kropitko

Bubco,písničku znám,líbí se mi. Dceři je 11 let a už jí také slyšela,ale je pravda,že učit děti něco takového ve školním sboru,mi přijde přitažené za vlasy. Já když jsem chotila do pěveckého sboru,tak jsme se učili lidové písničky,no hold je jiná doba. Asi bych zvážila,jestli nechám dál svoje dítě docházet na takovou mimoškolní aktivitu.

Další odpovědi
roxy52

To je děsný.Být to moje dítě,tak si to jdu do toho sboru vysvětlit.Vidíte,že doma můžete dítě vychovávat k dobrému a ve škole a v zájmových kroužcích,kde se má ta dobrá výchova podporovat,je to úplně obráceně.Do školy pošlete vychované dítě a vrátí se Vám nevychovaný grázl.
Doplňuji:
Milá Lucimio,kdyby mě přišla holka v 11 letech domů ze školy a začala něco o přirážení a že mu to stoupá,tak dostane takovou po hubě,že druhou bude mít o zedˇ.A moje další cesta by vedla do školy,nebo kroužku,nebo tam,kde se to naučila.

annas

Prý největší a nejhranější hit J. Hypochondra. Možná melodická píseň ve stylu Šlapeta, ale řekla bych, že se spíš hodí k pivu do hospody. Ale pro malé zpěváky – určitě ne do sboru. Je tolik národních písniček!
Kdysi jsem byla na akci, kde malí předškoláci měli zazpívat písničku s tím, že dostanou za odměnu nějaký dárek. (Reklamní akce, nevzpomenu si už koho). Odvážlivci vystoupili, ale všichni si vybrali píseň Jede, jede mašinka … veze samý ožralý. Jen jedno dítě zpívalo změněná slova … veze samý korálky. Dlouho jsem poslouchat nevydržela.
Do dětských úst nepatří dvojsmyslná slova, která jsou i v Šenkýřce.
Jen se divím, že je něco takového možné v zájmovém pěveckém sdružení.

Lucimia

Tak ta škola by asi měla volit slušnější písničky, ale jinak tu píseň mám ráda, je rytmická a veselá, a na 11 holku bych už řekla v pohodě. Kdyby ji bylo 5, tak to je zlé, ale takhle si myslím, už není důvod k rozhořčení.
Doplňuji:
Já si moc dobře pamatuju na sebe, co jsme říkali v tomto věku. Dokonce si pamatuju dodnes pěkně sprostou básničku, kterou jsme vymysleli na horách a to mi bylo 12. Takže já bych si nedělala iluze, o tom jaké jsou to ještě děti. Jo a jinak si myslím, že kdybyste za tohle dítěti ubalila, tak jste dost nenormální, protože ona tu píseň dostala od sboru, ne, že by si ji vybrala sama, tak za co ji trestat?????

Ale jinak si myslím, že sbor je od toho aby se tam zpívalo a cvičili se hlasivky, a ne zpívat takovouto píseň, která nemá žádné výšky ani hluboké tóny, takže to dítě se tam toho moc nenaučí.

člověk

klasická česká lidovka,spívá se u táboráku
a jinak víte vy co sledují vaše děti na internetu,nebo ve škole
každý si vezme ze života co má dáno výchovou
zkažený se nezkazí
a dobře vychovaný nevnímá
JINAK NA PÍSKOVIŠTI JSENM SLYŠEL HORŠÍ VĚCI,TY DĚCKA NEVĚDĚLI CO MLUVÍ,JEN OPAKOVALI NĚCO,CO MAJ ODPOSLOUCHÁNO OD RODIČŮ

lorja

Na mém názoru tak nezáleží,ale co na to říkají neteřini rodiče??

kropitko

Lucimio souhlasím s Vámi,že jedenáctileté dítě může písničku zpívat,ale proč ji učí ve sboru??,