Kuchařosatan

Co to znamená, že je někdo naivní?

Nejlepší odpověď
ZdedekZ

Naivní je špatná transkripce intimního vztahu. Správně je „na i v ní“

Další odpovědi
Posspi

Já tento pojem chápu jako skutečnost, že člověk věří někomu nebo něčemu, co není možno splnit, co se zkrátka nemůže stát.

např. Když jsem introvert a moc neumím komunikovat s holkami, přitom si myslím, že (naivně) nějakou získám.

martin03

Dětsky prostý, bezprostřední, prostomyslný, hloupý.

elkon

Člověk nekriticky důvěřivý, až hloupý, který „skočí každému na lep“.

anonym

Důvěřivý, snadno manipulovatelný, neověřující si jakýkoliv fakta, ochotně papouškující téměř cokoliv co se mu nabulíkuje. Zpravidla ovládaný jen svými emocemi, neschopný zapojit do rozhodování rozum.