rohlik2

Co to znamená Long story short? Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
barnajka

Je to zkrácenina od ‚to make long story short‘, příp. ‚to cut long story short‘ ⇒ doslova: udělat dlouhý příběh krátkým, oříznout dlouhý příběh na krátký.
Tento obrat se ti bude hodit při rozhovoru s někým děsně ukecaným, kdo při vyprávění zachází zbytečně moc do detailů a není možný ho zastavit: nejvýstižnější český ekvivalent je totiž něco jako: ‚Hele, zkrať to.‘ :)

Napadá mě třeba ještě jedno užití:
And then, to cut long story short, we started to shout.
V překladu: A pak, ABYCH TO ZKRÁTIL, jsme začali křičet.

Další odpovědi
Ella

ve volném překladu se to používá ve významu „abych to zkrátil“, když třeba vyprávíte nějakou historku nebo něco

hanny 2

Doslova „dlouhý příběh krátký“.