michalds

Co to znamená, když se řekne, že herci přehrávají?

Nejlepší odpověď
led

Hrajú tak, že poznať, že len hrajú, preháňajú gestá, intonáciu. V niektorých prípadoch, napríklad v paródii je to vonkajší prvok k zvýrazneniu zosmiešňujúceho efektu,, výsmechu. Napríklad scéna Cyrano z Bergeracu, kde sa vysmieva svojmu nosu, tu je to preháňanie dokonca žiadúce.
Dobrý herec hrá tak, aby ste ho nevnímali ako človeka – herca, ale ako konkrétnu postavu. Akoby si hovoril v duchu: „To nie som ja. To som ja“ (to nie sim ja herec. to som ja postava)
V mnohých prípadoch sa im potom stáva, že ich ľudia vonku zdravia menom svojho hrdinu, než ich skutočným menom.

Další odpovědi
annas

Myslím si, že se snaží předvést roli co nejpresvědčivějí, ale vznikne opak, působíí nepřirozeně.

Např. vyjadřují své emoce, ale víc než je třeba pro danou postavu či určitou situaci., jako by nešlo o živou postavu, ale nějakou loutku. Takže divák hercově ztvárnění nevěří, nepůsobí věrohodně..

Domnívám se, že je to někdy ovlivněnou hercovým nadáním, jindy jim postava nesedne, jindy podcenili nebo naopak přecenili chování, jednání atd. postavy.

Dobrý herec hraje tak, jako byl postavou, kterou představuje. Ztožňuje se s ní, takže divák vidí skutečnou postavu, nikoliv herce.

Před několika jsem se chvíli dívala na starý seriál Slovácko se nesůdí. Když sleduji Jozefa Kronera, výborně ztvárnil postavu slováckého dědka, chová tak, jak by se choval skutečný Pagáč. Je věrohodný.

ivzez

Znamená to, že „nezvládli řemeslo“,
neumějí hrát přirozeně, věrohodně.

Nejsem si jista, jestli je „Slovácko sa nesúdi“ dobrý příklad.
(Na mne v něm herci působí příliš afektovaně.)

Já bych uvedla např. Rudolfa Hrušínského,
hlavně ve středním a vyšším věku.
Nebo Josefa Kemra → ten byl výborný
ve všem, v čem jsem ho viděla.

bububabu

Když se podíváš na téměř jakéhokoliv českého herce tak to vidíš. Hází grimasy, neobvykle intonují, vzdychají mezi slovy. Ve větě mají tiché pauzy atp.
Od srdce a poctivě hrají jen když se jedná o sex a postelové scény, to jsou sami za sebe, to jim jde nejlíp! A také asi proto je v našich filmech a seriálech tohoto bahna nejvíce! Z těchto dvou důvodů se na naše herce nesnesu dívat a raději si pustím nějaký dokument nežli ulici, ordinaci, nebo něco takového slaboduchého a bez hlavy a paty čím nás dnes neustále krmí naše ubohé televize.