Petr P.

Co to znamená kappa

Co to znamená kappa? Potkávám to hodně na streamech a tam mi nedokáže nikdo odpovědět.

Nejlepší odpověď
Fyzik

Kappa je v první řadě desáté písmeno řecké abecedy.

Vyjadřuje:
křivost křivky v diferenciální geometrii
Poissonovu konstantu v termodynamice
dentacitu v chemii
Krajní chybu při měření součástí
vyjádření reliability jako shody posuzovatelů v psychometrice pro případ nominálních proměnných

Další významy:
Kappa (Illinois) – obec ve státě Illinois v Spojené státy americké
Kappa (raketa) – řada japonských raket pro výzkum atmosféry
Kappa (firma) – italský výrobce oděvů
Lancia Kappa – automobil firmy Lancia, nástupce modelu Lancia Thema
Kappa – emotikon používáný na streamovací službě twitch.tv vyjadřující sarkasmus, ironii