Avatar uživatele
Liii

Co to znamená „bauč“?

Poslední dobou toto slovo často vídám na Facebooku a jiných sociálních sítích, kde ho používají především mladí lidé, například ve větě „Seš fakt bauč.“ Co to znamená?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, marci1 před 3871 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zajímalo mě, jaký má vztah výraz bauč k německému Bauch = břicho. I toto slovo bauch dnes patří do slangu současné mládeže.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-slovo-bauch

Že by původ souvisel s tím, že si bauč dopřává alkoholl, drogy, limonády s nejvyšším počtem E atd.? Hazarduje se životem – kdysi se břicho nazývalo život.

Našla jsem na FB, jak se český „bauč“ zmiňuje, co postrádá slovenský bauč. . Zpravidla kopíruji, ale přiznávám, že všechny uvedené výrazy nemusím.

Pro zájemce – viz odkaz.
https://www.fa­cebook.com/STA­YZMRDS/posts/486108164­795071

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Toto „oslovení“ vzniklo ze slova „bauch“. Znamená to, že je někdo zhýralý, prostopášný, bývá to spojováno s alkoholismem a sexismem, špatným vedením života. „Baučovi“ záleží jen na tom, aby si užíval bez ohledu na ostatní.
Doplňuji:
http://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=bauch

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Ještě jsem se dočetla, že :
V anglickém slangu z městského prostředí se jedná o zkratku výrazu „debauchery“, tj. zhýralost, nezřízenost. Tento pojem může popisovat osobu, věc nebo místo a jedná se o jednoznačně negativní hodnotící výraz; může se vztahovat k alkoholismu, mravní zkaženosti nebo jiným obecně negativně vnímaným věcem.

před 3871 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek