Ella

Co to vlastně znamená, že je průkaz nepřenosný?

Kamarádka byla na dovolené a požádala mě, abych jí z knihovny vyzvedla rezervovanou knížku. Tam mi bez zájmu sdělili, že průkaz je nepřenosný a knihu mi nevydali.
Doplňuji:
jenomže na průkazce je pouze jméno, není tam fotka.

Nejlepší odpověď
Hykam

To znamená, že na tu průkazku si může knihu vypůjčit pouze osoba, které je průkazka vydaná a na které je její jméno.
Pokud by jste si chtěla knihu vypujčit Vy, musela by jste si udělat svůj průkaz.

Doplněna: Pracovnice knihovny má právo na předložení dokladu totožnosti. Pravděpodobně Vaši kamarádku zná, proto vám knihu nevydala.

Další odpovědi
mosoj

Michale Kole asi jsi přepracovaný !!
Sice to patří do diskuze ale ty jsi to také nedal. Jsem až druhý.

IK

Při pochybnosti že zda člověk prokazující se čtenářským průkazem je totožný s registrovaným čtenářem, jemuž byl vydán, se žádá o ověření totožnosti…nebude-li žádosti o prokázání vyhověno, MKP (Městská knihovna Praha) zablokuje čtenářská práva tohoto registrovaného čtenáře.

Řekla bych, že „nezájem“ byl vašeho kamarádství štěstím.

Michal Kole

Hykane, já osobně pochybuji, že má knihovnice právo požadovat občanku. To už hraničí s trestným činem zneužití osobních údajů ve fázi přípravy.

Ella

Hykam: ověřit si nic nechtěla, také si myslím, že na to nemá právo, v podmínkách je uvedeno že k ověření může pracovník žádat jméno a příjmení a datum narození, ale na nic takového se neptala. Navíc to bylo v Měststké knihovně v Praze, na Staromáku, takže pochybuju, že by paní znala jednu z tisíců.

IK

Čtu v řádu MKP
Ověření totožnosti se provádí stejně jako při registraci…při registraci…druh a číslo osobního dokladu.
Takže stačí když je kamarádka trochu starší a vyšle dívku která ještě nemá OP, nebo opačně, ale to už jsou dohady. Možná měla paní jen čich a všimla si že se dívka moc ptá a špatně orientuje na to že si knihu rezervovala. To že si lidi pamatuje je také možné. Překvapila mě účetní která si mne po jedné výplatě v podniku s několika stovkami lidí zapamatovala i jménem. Já bych ji nepoznala ani po roce, vždyť mě neviděla měsíc do další výplaty a nijak jsem na sebe neupozornila. Všechno je možné.

Ella

kamarádka sice starší je, ale ne zas tak moc a rozhodně mám OP. Ono se dá rezervovat v jakékoliv pobočce a vyzvednout na „ústředí“ a malá pobočka se dost liší od obrovské budovy, kde jsem byla knihu vyzvednout. Ani moje jiná kamarádka, která tam chodí a byla tam se mnou se tak ještě pořádně nevyzná.

Jinak přišla jsem k přepážce, myslím že tam bylo napsáno Výdej knih, nebo něco podobného, a řekla: „Dobrý den, přišla jsem si vyzvednout rezervovanou knihu.“ a podávala jsem jí kartičku.