Avatar uživatele
HOMER

co to je svitidlo do podhledu?

shanim bodovky nebo nejaky nizky lustr(mam nizky strop)nasel jsem cenove prijatelne ale pisou tam"svitidla do podhledu"zajimalo by mne zda muzu takove svetlo pouzit jako hlavni osvetleni pokoje cca.12m ctverecnich.
Doplňuji:
díky,do podhledu opravdu být nemůže ale bodovky rozhodně ano…pořídil jsem si je a jsem moc spokojený.Rád bych tedy otázku uzavřel ale nevím jak,proto toho využiju abych se zeptal:Jak dochází k uzavření otázek?můžu to nějak udělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: HOMER

Zajímavá 0 před 5241 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

svitidlo do podhledu se zapusti spodní části dvojitého stropu. Všechny kabely se tahaji mezi těmito stropy. Když máš nízky strop v žádnem případě nemůžeš použit podhledové svítidlo – je otevřené shora a holá svorkovnice. Bodovky se používají na lokální svícení
Doplňuji:
Ako svetelný zdroj možno použiť aj LED

Zdroj: Philips,Osram a j.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

jsem přesvědčený,že by to neměl být žádný problém to použít jako hlavní osvětlení je věc vkusu.taky jsem se díval a tohle by se vám nelíbilo?:

Zdroj: http://www.svitidla-osvetleni.cz/kulate-stropni-svitidlo-z-bileho-skla-svd958.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, jedná se o takové to stropní osvětlení , které je zabudované v sádrokartonových podhledech. Jen to teda není klasický lustr nebo prostě centrální osvětlení, ale je to o tom, že je to bodové osvětlení napříč celým stropem. Díky tomu lze třeba nastavit nebo různě rozdělit úseky a udělat to tak, aby to světlo vyhovovalo co nejvíce.

Nový příspěvek