Dmitrij B

Co to je germanizace?

o to je germanizace

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná. Germanizace = česky poněmčování, šíření němčiny v jazyce, v historii, ale i příliv Němců. atd.

Uvádím jen pohled jazyka,. to ostatní si ododíte z dějepisu.

Uvědomte si, kdy se na našem území muselo mluvit německy, i když to nebyl národní jazyk Čechů.

Třeba J. Hus v jednom díle hlásal, že je čeština ohrožena, že by se místo slova knedlík mělo užívat slovo šiška.

Vzpomeňte si na tzv. puristy, kteřé se objeví v době, když je jazyk ohrožený.
Čím byla čeština ohrožená?

Další odpovědi
Kelt

Když v každé větě myslíme na zatáčky v Německu. To neumíš hledat na Googlu?
Tady se úkoly neřeší.

DoTazatel

Akorát je to zadání úkolu, co? :P Víš, že je rychlejší si to vyhledat, než se na to ptát tady…

anonym

Poněmčování – rozšiřování německého národa (jazyk, kultura). České země s tím mají rovněž zkušenosti. Doporučuji hledat na internetu, případně vzít do ruky knihu.

https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Germanisie­rung