dnb

Co říkáte legálnímu prodeji marihuany?

Myslíte si snad, že legální prodej by vedl k neužitku či naopak…? Je to přeci jen léčivo proti mnohám chorobám, lidé, kteří si myslí, že je to pouze na „zhulí“, se mýlí…

Nejlepší odpověď
zjentek

Tak především nesmírně pomůže ekonomice. Tak se podívej do ulic- každý druhý je tam „šaman“, jen jejich „medicína“ jim chybí, aby se jim správně otevřely obzory. Já bych jim na ni „napálil“ spotřební daň a bylo by. Nebo snad, tabák ji snese a travka nikoli?

Další odpovědi
Filip84

Já bych s tím neměl žádný problém: marihuana není fysicky návyková téměř vůbec, dopad na psychiku z nadužívání není horší než např. alkoholu. Stejně je společensky tollerována a trestání držení pro osobní potřebu prakticky téměř lex imperfecta.

Ovšem já o tom nerozhoduju, takže debata je ryze akademická. 🙂

da ny

Není prodej, jako „prodej“.
Pokud je mi známo, prodej není legální.
U některých diagnoz je předepisován lékařem Je jich v ČR asi 24 – 27, odborných (minimálně 2 atestace), kteří jsou k tonu oprávněni.
Pacient si léčbu hradí, vydává se jen na lékařský předpis. Tedy prodává.

aevul

Já si myslím, že kdybys míň hulil, mohl by ses víc učit a zvládl bys ty dvě věty napsat bez tolika chyb. Takže povolit, až budeme chtít, aby naše civilizace zdegenerovala.

GM

Jsem proti. Myslím si, že zhulenců se na silnicích pohybuje už tak dost.

plebs

Je to nádhera Piráti dostanou ještě více obdivu

Darcy

je návyková a je to droga, ale je přírodní a má hodně pozitivních účinků – nevadí mi.
Její užívání rekreačně a nebo kvůli zdraví (úleva od skutečné bolesti) jsou OK.
Ale bohužel většina uživatelů jsou časem prehulené trosky s odpálenou hlavou.
Znám uživatele (73let), který hulí od 27let, a je v pohode, má nad tím kontrolu, ale ne vždy to tak bylo.. Sám uznává, že je světlá výnimka. Jeho syn přešel plynule z trávy na tvrdší, protože chtěl větší zážitek.. a je otázka času kdy zahučí.
Když se z toho budou platit spotřební daně, nevadilo by mi to.
V CZ si alespoň můžete zahulit, na SK ani to ne.
https://www.no­viny.sk/krimi/647956-trest-za-liecivu-mast-z-konope-je-tvrdsi-ako-pri-mnohych-nasilnych-trestnych-cinoch 20 rokov za mastičky s THC v najprísnejšom stupni väzenia medzi vrahmi a sadistami..
Ale Lipšic ktorý zabil „usmrtil“ chodca na prechode – sa stal generálnym prokurátorom!! a vyviazol bez reálneho trestu. Slovakistan na zblití.
Chlap ktorý na prechode zrazil a zabil 2 školáčky dostal 4 roky, a neodsedel celý trest. Hnus

Filip84

Ještě mne napadlo, že by se musela vyřešit ještě jedna záležitost.

Srovnáme-li marihuanu s tabákem, tak tabák si můžeš, naprosto legálně, nasadit na pole, kolem baráku, doma do květináče, skleníku atp., vypěstovat, sklidit, usušit, pak s ním udělat, co se s ním dělá a spotřebovat: kouřit, šňupat, žvýkat atp. Potud je to legální.

Ovšem nemůžeš ten vypěstovaný tabák nikomu prodat, podat, ani nic podobného. Není to soudně trestné, ale je správně trestné podávat, nebo prodávat, tabákové výrobky jinak, než v celém, okolkovaném, balení.

Takže je otázka, čistě hypotheticky, byla-li by nyní marihuana dekriminalisována a bylo by legální jí prodávat, jak by toto stát nastavil.

Možná by byl dobrý kompromis dekriminalisovat pěstování a držení marihuany pro osobní potřebu.

dnb

Ae-vůl:
Reš sám sebe a neprojevuj své inteligentní plky na druhých…

aevul

dnb: Dalsich dukazu negativniho vlivu na cloveka asi netreba.

dnb

Da ny:
Však není, proč se asi na to ptám…???

dnb

Zjentek:
Samozřejmě, další state intervention, jak získat love. Ovšem o to mi ani tak v otázce nejde. Spíš se ptám na to, jak to lidé berou. Považuje to to za drogu či nikoliv???

zjentek

No tak za mě ANO! Ovlivňuje funkce (také vzniká návyk), čili JE drogou. Ale pro mě je droga i penicilin. Nebo ještě jinak- pro mě je penicilin totéž co heroin, například. Já to NIKDY V ŽIVOTĚ nepolykal ze strachu, co to se mnou udělá, potažmo jakým způsobem nad sebou po užití ztratím kontrolu. Takže když mně bylo předepsáno a vydáno (kdysi vydával přímo lékař), odevzdal jsem jinde jako nepotřebné léčivo. Striktně- pro mě jsou to VŠECHNO drogy. A další věc- díky mému počínání jsem dnes dosti rezistentní. Takže jsem ti uvedl pouze můj názor- mluvit za ostatní nebudu.

Darcy

zjenťo, lidé v africe dostanou penicillin, ale my v Evropě ne, pokud nemáš syfla nebo angínu, tak ho nedostaneš. Zabírá proste moc dobře na to, aby PharmaFirmy vzdali zisku z aty jejich ATB szračky.
Pro Evropany jsou tu různá ATB které Ti odpálí střeva, játra, obličky… léčba trvá tak 10dní a při tom tě to poškodzuje a ještě musíš dokupovat probiotika atd.
S penicilinem jsi měl zápal plic za 5 dní vyléčen + tkanivová rekonvalescence cca 5–10dni, bez dopadu na játra, obličky a slezinu.
Penicilin by neměl chybět v žádné domácnosti, dnes se k nemu ale bežnýcčlovek už nedostane.
Penicilin třeba zachránil nohu naší lamě, měla otevřenou ranu – škrabla se o 100 hřebík. Dostala pencilin přímo k raně a hezky se nám zahojila a ani nekulhala, tkanivo se krásně srostlo.
Já ho měla na zápal průdušek s náběhem na zápal plic, za 4 dny jsem šla na kontrolu, lékařka žašla že jsem podivně rychle fit – tak jsem jí prozradila, že ATB od ní jsem nevzala, ale dala si VP500 👌🏻😂 Na penicilin nedám dopustiť.