Complex

Co si myslíte o tom, že v obchodech přibývají digitální cenovky, které nahrazují trvale ty papírové?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/497768-v-obchodech-pribyvaji-digitalni-cenovky.html

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně mě to je jedno , jaká je cenovka. Myslí, že to uspoří hodně práce a času v obchodě.

Další odpovědi
annas

Jak jsem četla, měly by se objevit v Penny. Testuje Albert. V Penny jsem byla koncem ledna, běžně nenavštěvuji, ale přiznávám, že jsem si cenovek nevšimla, pokud se objevily.. V Albertu mají být zatím u ovoce, ale to kupuji u zelináře, takže netuším, jak cenovky vypadají.

Zatím nevím, jak budou cenovky čitelné, myslím velikost písma, především u popisných informací.

Někdy se stane, že je cena u pokladny jiná, než je na cenovce. Snad to nebude platit u digitálních cenovek. Než dojdu k pokladně, že se cena nezmění během půl hodiny.

Šetření papíru na jedné straně, méně práce, takže na druhé straně zřejmě povede k omezení počtu zaměstnanců.

Opět platí, vše má pozitiva, ale zřejmě se najdou i negativa,. Zatím nevím.

aliendrone

Nic, nevidím důvod proč bych měl. Stejně tak si nemyslím nic o tom, že je únor. Jednak jsem se s e-cenovkami nesetkal (nebo jsem si nevšiml) a to je podle mne DOST zásadí k tomu, abych si na to udělal vlastní názor, druhak – i když samozřejmě MOHU nějaký názor „syntetizovat“, tak – proč bych to měl dělat (nebo kdokoliv jiný)? Je zde SPOUSTA jiných a důležitějších věcí, na které by si měl člověk dělat názor (a NEDĚLá TO!), e-cenovka s sebou NIC zásadního pro naprostou většinu lidí nepřináší, takže s ohledem na výše uvedené mi to přjde jako bezvýznamné. :)

autacek

Pro prodejce super zjednodušení, jako zákazníkovi se mi zdají být méně přehledné, ale možná je to jen můj pocit, když jsem je viděl jako běžnou věc v zahraničí, ale s cizími popisky.

Kepler

Nějaký názor si udělám, až si to vyzkouším v praxi. Uvidíme, třeba to bude lepší i pro zákazníka. Mělo by.

led

Pokiaľ vidím jasnú cenu tovaru pri tovare, je mi jedno, či je na papieri, alebo na textile, alebo vysvecuje ako kandeláber. Musím vidieť cenu tovaru pred príchodom do pokladne.
Výhoda pre predajcov je v rýchlej zmene aktuálnej výšky ceny v prípade ich (devalvačného?) pohybu.
Na druhej strane je smiešne, ak na tovare visí pôvodná vysoká cena, bez označenia zníženia, napríklad teraz pri „xxx výpredajoch“. Aj keď je správne informovať zákazníka o pôvodnej ale aj zmenenej cene tovaru. To pri digitálnych cenovkách nevidno.

elkon

Nezajímá mě to, pokud to lze přečíst.

ivzez

Ještě jsem je neviděla, takže těžko soudit.

Napadá mne ale, že by mohly odpadnout spousty
papírových cenovek, mezi nimiž bývá obtížné najít,
která platí pro to zboží, které bych ráda koupila. (To bych uvítala.)

led

annas, pokiaľ viem z praxe, zákazník má právo pri dvojitej cene – iná na regále, iná v pokladni – rozhodnúť, ktorú cenu zaplatí, väčšinou tú nižšiu, ak má dôkaz o rozdielnosti cien. Mám pocit, že v tomto zmisle je aj niektorý paragraf v zákone. Ja som to už zopárkrát využila. Preto asi v niektorých predajniach zakazujú fotiť tovar. (Žeby kvôli mne? Aliendrone by mi to určite takto vykričal, radšej ho predbehnem)

annas

Také jsem to využila. Rozdíl mezi cenami byl dost velký. Pokladní trvala na svém. Rozhodla vedoucí v můj prospěch.

Uvedla jsem jako příklad, nadsázku. Pokud by u digitálních cenovek došlo k úpravě ceny, zřejmě by se změnila i v regále.

Snad to není možné, domnívám se, že se ceny nastavují pro jeden den až do výprodeje zboží,

Tehdy to byla nepozornost Ale je třeba hlídat i záruky. Nekupuji ji třeba jogurty, když u nich končí záruční lhůta.

Complex

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/497768-v-obchodech-pribyvaji-digitalni-cenovky.html