Tynice

Co si myslíte o řešení problémů druhých?

Mám dotaz , trpím menším problémem…Za poslední dobu jsem dost zhubla , za půl roku 10 kg , nezdravě , nejedla jsem a do teď to ± trvá …
Můj denní kaloricky příjem se drží někde mezi 500–1000 kcal , někdy i míň
Měřím 160 cm , vážím 44 kg ( nejméně to bylo v létě a to 38 kg)
Můj jídelníček začne ráno termixem , oběd ve formě mysli tyčinky a na večeři salát či chléb se sýrem nebo cisty rohlík …
O tomto problému ví moje třídní učitelka , rodiče ví jen o mé váze a nutí mě jíst. Myslíte si že je v kompetenci učitelky to řešit s rodiči ?
Páč jsem jí řekla víc informací jak rodičům …
Nebo spíš takhle musí to učitelka správně řešit ? Kdyby se něco stalo (kolaps , nedejbože smrt) , nebyla by to i její vina? Že to neřekla ? Je v její kompetenci to řešit ? Nebo jde jen o její čisté svědomí ?
Mám svojí třídní ráda a nerada bych aby se tím vůbec trápila =(

Učitelka to ví už 3 měsíce , ale ještě nic neřekla , ale snaží se mi mluvit do duše …

Nejlepší odpověď
da ny

Povinnost učitelky to není. Ve Vašem případě by to mohla řešit s rodiči.
V její kompetenci (školy) je to řešit s přady, sociálními pracovníky. Jistě funguje i školní psycholog.

Měla byste navštívit lékaře a také psychiatra.
Jste téměř anorektička.
Nevím, kolik je Vám let, ale každý průměrný „jouda“ ví, že potřebuje alespoň 1600 kcal denního příjmu, aby se udržel při životě a trochu zdráv.
Dorostenec ve vývinu bez tělesné aktivity potřebuje kolem 2000 kcel.

Váš jídelníček je nechutně nezdravý a extrémně energeticky chudý.
Hazardujete s vlastním zdravím a ještě do toho „taháte“ chudáka učitelku!.
Rodiče by Vás měli přehnout přes koleno a „seřezat jak žito“ .. 😁
Divím se, že Vám nepomohou a neodvlečou na psychiatrii, případně do léčebny.
Běžte se podívat na interní odd. nemocnice, nebo raději do LDN, ODN.
Tam si prohlédněte nemocné, "žijící trosky“ a s prominutím „mrtvoly“. Ať vidíte, kam spějete…
Vzpamatujte se, než budete ještě i jinak vážně nemocná.

Další odpovědi
Edison

V kompetenci určitě. Ale jestli je to její povinnost… Osobně jsem toho názoru, že škola a rodiče mají ve všem spolupracovat.

zjentek

Nechápu, co zde po zdrav. stránce dramatizuješ, Tynice. Měříš 160cm? No tak máš vážit 50 kilo a to snad zvládneš, protože ze 44kg se dostat na 50 nemůže být problém. Prostě o něco MÁLO zvýšíš příjem a snížíš výdej (trošku zpohodlníš) a dokážeš to!
Pokud budeš mít při svých mírách váhu výrazně vyšší než 50 kilo, budeš riskovat „kolaps, nedejbože smrt“ rozhodně více, než když máš něco málo pod 50 kilo. Tuto dnes již prokazatelnou skutečnost je potřeba si UVĚDOMIT!
Většinová konzumní společnost je „jinak prostorově řešená“, ve velkém v ní totiž řádí NEMOC zvaná obezita, aniž by se problém zásadně společensky řešil, lidé už prakticky nevypadají jako lidé, protože už dávno nejedí pro zahnání hladu a namísto toho si požitkářsky a VE VELKÉM „užívají jídlo“, takže výše zmiňovanou skutečnost si v podstatě neuvědomují, či spíše nechtějí slyšet. Pak se cítí v pořádku. V pořádku seš ale ty, ne oni. Pokud budeš štíhlá a tedy zdravá, ONI z tebe vyrobí pacienta, přinejmenším tě nějak urazí, třeba příměrem k vychrtlině a podobně. Přitom tvé problémy nemusí řešit nikdo, protože v podstatě neexistují. To jen mezi obézními vypadáš divně a to není problém tvůj, nýbrž společnosti, ve které vyrůstáš. Chtěj mít váhu 50 kilo, to je celý, musíš chtít! Drž se ŠTÍHLÁ! V životě to pro tebe bude to nejlepší, co pro sebe můžeš udělat, navzdory nemocným obézním okolo tebe. (;

Typickou ukázkou společenských vzorů, které ti přirozenou, potažmo zdravou štíhlou vizáž dokonale znechutí, může být kupř. poslední odstavec odpovědi uživatelky da ny! Jídelníček máš skutečně ne příliš rozumně vybraný, ovšem vše ostatní v odstavci může mít jediný cíl- VSUGEROVAT ti odpornou desinformaci, že jsi jakýsi pacient s narušenou psychikou, prakticky už teď se nehodící svým zjevem do společnosti. Ale jak se cítíš ty se v úvaze moc neřeší. Tudíž než si podobné „úvahy“ připuspíš k srdci a naordinuješ si nízké sebevědomí, dej na to, jak se cítíš a VĚŘ, pokud se cítíš zdravotně dobře nyní, není žádný důvod k tomu být ZA KAŽDOU CENU otylka. Pokud budeš štíhlá, tak či onak budeš TLUSTÉ ženy přivádět k nepříčetnosti, i kdyby se tvářily bůhví jak mile. Je to jedna z vašich přirozeností. No a co? Jejich problém. Pamatuj, že „žijící troska“ a „chodící mrtvola“ budeš jen pro nechutně obézní požitkáře jídla. Žij štíhle, pomůžeš planetě! (;