P70

Co si myslíte o prodávání zboží fy Herbalife?

Jaké máte zkušenosti z hlediska možnosti práce tam výhody/nevýhody?

Nejlepší odpověď
klumprt

Podle mě jde o prodej obyčejných věcí za přehnané ceny. Abyste něco prodali výrazně dráž, než si to zaslouží, to logicky vyžaduje nemalé úsilí a často i určitou morální flexibilitu.
Jedním slovem: Šmejdi.

Další odpovědi
ivzez

Pozor: Nejde o práci → je to podnikání, k němuž je potřeba živnostenské
oprávnění, dále si sám/sama hradit sociální i zdravotní pojištění.
A co vím o zkušenostech těch, kdo se dali nachytat → vede to ke ztrátě přátel
i známých, které prodejci otrávili nabídkou „výhodných produktů“ natolik, že se
jim všichni vyhýbají.

Kepler

Jéžiši, ono to ještě existuje?! Naposledy jsem na to narazil asi tak před 20ti lety. Už tomu nikdo nevěří, je to podvod. Sám jsem to zkoušel za drahé peníze, blbec.

Mc Merkurion

… se divim, že tak dokonale profláknutej podvod někdo nezná a hlavně, že se najde někdo, kdo je ochoten okrádat ostatní … myslím si o tom tolik … toto nejni nemorální, to už je přímo žumpa …

Dochy

Nejsem si jistej jak jsou na tom s kvalitou produktů. Je možné, že původně někdo i začínal s nějakou skvělou myšlenkou jak bude skvěle pracovat pro lidi. Ale já je považuju tak trochu za sektu podobně jako další podnikání letadlového typu, kde si členové sami navzájem vymývaj hlavy aby lépe prodávali.

nyjono

Co vím, tak mají povinné množství min.odběru.
Co se týče zboží, tak to jsou převážně vitamíny s minerály.
Kvalita průměrná, cena vyšší.
Vzhledem k tomu, že produkty kupují od dodavatelů, nelze zajistit žádanou kvalitu a i se tím cena zvyšuje.

mzm

To fakt ještě funguje? Taky jsem to (bohužel) kdysi (15 let?) zkusil. A u Herbalife nejde o zboží, ale systém distribuce. Ten „vydělává“ a je lhostejno, co se prodává. Akorát je to systém (tuším tomu říkají multilevel marketing), který je vhodný do prostředí, kde je hodně lidí, kteří mají dostatek peněz. Takže třeba v USA na tom mohlo několik lidí vyrýžovat slušné peníze aniž by to ty, co to platí nějak extra zatížilo.
V prostředí ČR je to jednak dost ošklivé vůči těm, co jsou ukecáni prodejci, protože je to stojí spoustu peněz (zbytečně) a druhak pokud na tom v ČR někdo vydělá tak jsou to jednotky lidí (nebo velmi málo). Prostě nic moc…

Hlada

Nevím nic o kvalitě výrobků, MLM ale není žádný podvod nebo letadlo. Je to velice úspěšný způsob prodeje určitého druhu zboží, viz odkaz. Je ale diametrálně odlišný výsledek ve státě, který sahá od oceánu k oceánu oproti státu, kde se mezi vesnicemi nemáte ani kam vyčůrat.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/S%C3%AD%C5%A5ov%C3%BD­_marketing

dubraro

Bylo to tady před pár dny:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-podobny-zpusob-vydelku-jako-oriflame-avon-apod