winterqueen

Znáte podobný způsob výdělku jako Oriflame, Avon apod.?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo neznáte podobný způsob výdělku, jako je Oriflame, Avon (Avon Lady) apod., tzn. nabízet a prodávat různé produkty dané firmy a mít z toho nějaký podíl. Buď kosmetika anebo COKOLIV jiného, ale podobný princip jako u těchto firem.
Děkuji moc za odpověď!

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, něco prodávat. Je to v podstatě podomní prodej, který se za něco skrývá. Celá řada produktů se tímto způsobem nabízí. Od dodavatele energií až po kosmetiku. Raději si to, ještě než začneš, rozmysli. Možná pojišťovák by byl lepší.

Další odpovědi
gecco

Tím „principem“ myslíš podomní prodej (leckde zakázaný) anebo MLM (pyramidovou strukturu prodejců) anebo to, že ´prodejce´ musí za možnost zapojení se platit???
😉
Hledej MLM (multi level marketing)…

sesednizkola

Na tom nezbohatnes. Zkus radši opravdu to pojišťovnictví. Tam se dají pořád vydělat velké peníze a udelat kariéra. Že to zvládne jeden člověk třeba z dvaceti neznamená, že to nefunguje (jak se třeba foctes na různých internetových diskuzích). Většinou je to jen jejich lemplovina, neschopnost hledat si sám práci tj. oslovovat potencionální klienty a to jsou všichni lidé nad 18 let.

nyjono

Ano, je více možností i více druhů zboží.
Nemusí se jednat o podomní prodej, ne každý chce obcházet byty či domy a prodávat. Říká se jim leštiči klik a takovýto prodej bývá zakázán.
ML M není pyramidová struktura prodejců. Vysvětlit systém nelze pár větami. Má mnoho příznivců i odpůrců. Do určité výše příjmů živnostenský list potřeba není.
Nemyslím, že pojišťování je lepší. Pojišťováků je hodně, je potřeba hledat pořád nové lidi a celkově je to docela náročné.
Které zboží by tě zajímalo? Kosmetika a potravinové doplňky dělají největší obraty.
Je ale potřeba, jako u všeho, se něco nejdříve dovědět.

ivzez

Ano.
Jde o MLM (multi level marketink) a přestože to často nabízejí
jako „práci“, nejde o práci, ale o podnikání.

Tzn., že je k tomu potřebné živnostenské oprávnění
a vše si hradit sama → zboží, sociální a zdravotní pojištění,
po skončení roku podat daňové přiznání a zaplatit daň.

dubraro

Herbalife, Tupperware, ÖVB, Amway … a stovky dalších.
Nicméně tento způsob výdělku vřele nedoporučuji. Uspěje méně než 5% těch, kteří to zkusí. Naprostá většina v tom prodělá vlastní peníze a hlavně své dobré jméno – pro známé a příbuzné zůstanou již napořád vlezlými podomními obchodníky, kterým je lépe se vyhnout.

Zdroj: http://www.bo­hatycech.cz/preh­len-mlm-spolecnosti-registrovanych-v-cr/