STUDENTKAEVA

Co si myslite o piti mineralek?

Piju vlastne jen mineralky,vecinou perlive s prichuti citron.Myslite ze to muze ovlivnit nejak moje zdravi?
Doplňuji:
Dekuju vsem za vas cas a za vase nazory tipy a rady..Krasnej novej rok…

Odpovědi
anonym

Může – přemíra minerálů jednak zatěžuje ledviny a jednak se může ukládat v kloubech (způsobí atritidu). ´Bublinky´ ze sycených vod zase zatěžují oběhový systém (CO2 je v těle odpadem) a může dojít i k překyselení organismu (H2CO3 je kyselina)…
😉

mosoj

Té příchuti bych nevěřil. To ostatní když nebudeš pít jako hasičská stříkačka se ti nestane.

Kelt

Minerálky by se měly pít, ale je třeba sledovat jejich složení a po určité době měnit značku, aby nedošlo k poškození minerálního hospodářství. Každá minerálka obsahuje určité ionty a jiné zase ne. Proto pozor. Nejen ondrášovka, ale magnesia, poděbradka a pod.

knedlik123

Dbej na to , aby jsi nepila zdravi skodlive vody s konzervanty a umelymi sladidly, to by totiz pak bylo srovnatelne s kourenim cigaret.

ivzez

Pití jenom samotných minerálek zbytečně zatěžuje ledviny,
minerálky s příchutěmi jsou méně vhodné než minerálky přírodní.

Přírodní minerálku lze ředit přibližně 1:1 pitnou vodou
(z kohoutku!, nikoliv balenou),
minerálku s příchutí bych ředila aspoň 1:5 a přidala plátek citrónu.

Případně lze střídat minerálku s pitnou vodou.