rrihamirek1

Co si myslite o nazoru tohoto pana, ktery oznacuje techto 10 jidel jako „skodlive?“ A ktera z nich bezne take jite?

Za skodlive oznacil: Polevka v plechovce, bily chleb, tunak v konzerve, dietni napoje, bramburky-chipsy, javorovy sirup, margarin, energeticke napoje, ovocny dzus a TOP NEJSKODLIVEJSI – lahudky, salamy, sunku, parky,…

https://youtu­.be/Hr1lW83qHCs

Nejlepší odpověď
da ny

Tohle snad každý člověk, který se průměrně zajímá o to co jí, ví.
Žádná konzerva není nic zdravého, naopak. Žádná průmyslově vyrobená/zpracovaná potravina není zdravá. Umělá sladidla v nekalorických, dietních nápojích jsou škodlivá (ví snad, dnes i malé dítě). Margariny (typu Flora, Rama, Hera, ztužené tuky) mi nesmí do kuchyně asi 40 let. Včetně slunečnicového oleje. Domnívám se, že o původu a trvanlivosti margarinu ví už každý jouda, přesto, jdou v obchodech na dračku (levné).
/Dej ramu na skříň, otevřenou krabičku. Nevleze na ni žádný hmyz. Po půl roce, po roce bude stejná. O tom, že dnešní pšenice, je bakelit , nevhodný lepek= bílá pšeničná mouka, se mele v médiích, knihách, tisku, přes 20 let./
Z těch uvedených škodlivin, asi 4× v roce použiji konzervu tuňáka. Tu a tam šunku min. 90% masa. Výhrady jsou, proti šunkám baleným. Mívám doma pro strýčka příhodu, tedy k občasné konzumaci.
Nakupuji převážně v obchodech. Farmářů tady moc není, zelenina ovoce se tady nepěstuje. Co e obsaženo v zakoupených produktech, se asi těžko dozvím. Vše zdravé nebude :)

Další odpovědi
Drap

Nemyslím si nic. Je to jeho názor. Doposud nám vláda neurčuje co si můžeme, či nemůžeme myslet o jídle., Máme být rádi , že ještě nějaké máme. Pán ať si jí co chce a já budu nadále jíst to, na co budu mít. Je bezpředmětné si o tom něco myslet.

zjentek

Podle mého pán nemá vůbec šajnu, že je možné si jídlo „vychovat“ anebo vypěstovat a že jídlo je také možné si z VHODNÝCH surovin připravit/uvařit.
Co pán prezentuje ve videu, není jídlo 🤷‍♂️

Ametyst

Pan Ekberg má pravdu. Vždycky je důležité, čemu se v jídle vyhýbat. Jsem přesvědčená, že to každý ví, ale nějakým způsobem dělá kompromisy.

annas

Domnívám se, že většina jedinců ví, co je zdravé a co nezdravé, ale nezabývá se tím. Reklama na brambůrky je denně v TEV, stejně na energetické nápoje atd., takže mnoho kupujících ovlivňuje. .

Snažím se kupovat jen to, co je bez přidaných a škodlivých éček, umělých sladidel. Rybí konzervy občas koupím, udělám pomazánku na chléb, uzeniny jsem omezila. jen jednou za čas koupím šunku, která má téměř 100 % obsah masa a je bezlepková. Bílý chléb kvůli lepku nemůžu, jinak vybirám si žitné pečivo v domácí pekárně či regionální prodejně. Nedávno jsem si všimla v jednom marketu, že rama v kostce je mnohem dražší než máslo. – asi 90 Kč. Olej kupuji řepkový, který snižuje jen špatný cholesterol, zatímco slunečnicový snižuje nejen špatný cholesterol, ale i ten dobrý.

Platí všeho s mírou.

rrihamirek1

Bojim se, ze vlada brzy urcovat zacne. Co jist, co poslouchat, co rikat, co nerikat, cemu verit. 😉