Daja_maja

Co si myslíte o konzervatoři?

Dobrý den, píšu ohledně výběru školy. Jsem teď v 8. třídě, což je už čas, kdy se rozhoduje o výběru školy po dokončení základní školy. Chtěla bych jít na konzervatoř, protože mě strašně moc baví herectví a hudba. Spíše bych se tedy chtěla stát tou herečkou,i když to všechno se vším souvisí. Před dvěmi lety jsem byla na hereckém kurzu, chodila jsem do sboru, jako malá jsem většinou zpívala sóla na školních besídkách, protože mi to celkem i šlo. Od mala jsem docela dost komunikativní a nemám problém mluvit před lidmi. S češtinou nemám problém vůbec a ta je právě u herců důležitá. A taky kolem sebe stále slýchávám věty typu „z tebe musí být jednou herečka“.
Tím nechci říct, že si nějak hodně moc věřím a mám přehnané sebevědomí, právě naopak jsem v docela velké nejistotě, protože I přesto, že je něco takového můj sen už od mala, nejsem si úplně jistá. Ale strašně bych to chtěla alespoň zkusit.
Už jsem si o tom dost zjišťovala,takže samozřejmě vím, že je potřeba připravit se na talentové zkoušky.
Ty ale asi nejsou úplně jednoduché a co já vím, berou úplné minimum uchazečů… :(
A tak se vás chci zeptat, co si o tom myslíte, máte nějaké zkušenosti, apod.?
Budu ráda za cokoliv, protože s výběrem budoucí školy už mě docela dost dlouho bombarduje rodina a upřímně, já sama jinak nevím, co bych chtěla dělat. Nějak moc koníčky nemám, jen toto mě opravdu baví.
Předem děkuji, Zuzka :)

Nejlepší odpověď
elkon

Herectví je „řehole“ a pokud nejsi špička v oboru, tak budeš spíše živořit. Peníze zde mají jen ti, kteří hrají ve filmech a seriálech a to není moc lidí. Divadlo jako takové tě moc neuživí.

Další odpovědi
Justin1

Domnívám se, že konzervatoř neprodukuje absolventy, po kterých by byla velká poptávka, a že k dobré kariéře v oboru se dostanou jenom ti nejlepší. Neumím si představit, že by bylo hodně firem, které by potřebovaly obsadit nějakou pozici absolventem konzervatoře. Možná by bylo lepší se umělecké činnosti věnovat jenom amatérsky a pro kariéru si zvolit lepší základ.

Není ve tvé škole nějaký výchovný poradce, který by ti pomohl najít cestu k tomu, co bys měla studovat?