NonClockwork

Co si myslíte o intenzivním skákání do řeči při duchaplném rozhovoru?

Vadí vám? Je to jedna z mála lidských vlastností, kterou nemám rád a proto se na to nedokážu dívat z jiné perspektivy. V okolí to dělá čím dál tím více lidí a já se pořád ptám co je v jejich hlavě tak naléhavého, že si svou myšlenku nemohou nechat na později. Sám to nedělám a když už se u toho přistihnu, druhému se stroze omluvím a nechám jej mluvit dále. Je to důsledek uspěchané doby, nebo co se tady děje?

Doplňuji:
Pro Mosoj: Monology ve společnosti nevedu

Odpovědi
mosoj

Jen jestli to není jediná možnost jak tvůj monolog přerušit.
Jak to zde dokážeš ?

anonym

Ano, velmi mi to vadí, mamka mě pokaždé pokárala, když jsem to udělala, začnu být nervozní, když mám mluvit s někým takovým, nejsem na to zvyklá a přitom bych už měla být, protože málokdo umí jen mlčet a poslouchat a pak teprv mluvit. Dostat se ke slovu jen ve chvíli, když se ten druhý nadechuje mi je divné, trapné, neumím se tak v klidu prostě bavit.