Lew Ward

Co si myslíte o filmu Motýlek?

Videl jsem části a taková zvěrstva jsou nepripustitelna. Toto musí z tohoto světa pryč na dobro. Jak může člověk provádět toto zlo?

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud jde o film z r. 1973, režiséra Schaffnera, v hlavní roli Steve McQueen, tak je to perfektně natočený film.

Další odpovědi
aliendrone

Bylo, je a BUDE, co dodat. Spíš mě sejří, že se každému NEMĚŘÍ STEJNÝM METREM (záleží na politické situaci). V novinách jsem svého času našel kde „dni vítězství“ (dnes 8.5.) MNOHEM více článků o židovském holocaustu, než o samotné 2. světové válce** a těch, kteří v ní BOJOVALI**. Masakry Arménů (ktere BYLY skutečnou genocidou), ovšem třeba Turkům (spojencům v NATO) sotva někdo připomene jejich řádění.

Samozřejmě zareaguji na „poněkud tendenční“ výlev Pepy25 a příklad uvedu z jiného úhlu pohledu. Je mi líto té spousty lidí, kteří zemřou při ukrajinském bombovém útoku v restauraci jen proto, aby zdechl nějaký ruský potentát. NJN, máme štěstí, že do odpovědí nejdou vkládat obrázky a videa přímo, jinak by se nám z toho možná i rozplakal! Jak je dnešním havloidním trendem. 😉 😁 😁

GM

Přečti si knížku, film je slabý odvar.

Pepa25

Příběh se odehrává ve 30. a 40. letech minulého století. Tehdy se odehrálo HODNĚ zvěrstev v různých zemích, nejen někde v trestanecké kolonii. jak je to možné? Je to prostě možné. Spíš je zásadnější otázka, jestli se něco takové nemůže opakovat. Zlo, nasilí, války jsou tu pořád – člověk slyší a vidí, jak Rusové vybombardují restauraci, aby zabili nějakého generála a zemře u toto spousta lidí …

Samtibalfars

Ne člověk ale lidé. Člověk toho schopen není ale lidé se jeden před druhým chtějí něčím odlišit a někteří co jim pánbůh nenadělil rozum to prepisknou…

WordPress

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mot%C3%BDlek_(film)