VaclavZeman

Co si myslite o detech, ktere na skole podvadeji?

I taci fiskuntalove se najdou. Dekuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Zkouší, co si mohu dovolit.

Další odpovědi
aevul

Nic, byl bych pokrytec, kdybych je odsuzoval. Každý opisoval, poslouchal nápovědu. Já taky. Důležité je, že časem z toho většina vyroste a pochopí, že to není správné.

cappuccino

Takove deti si mysli, ze se uci pro ucitele. Az prijdou na to, ze se uci pro sebe, prestanou podvadet.

zjentek

I takovéto chování je přirozené (tedy dokud učitel řádně nevysvětlí PROČ je špatné). Takže nejde o chybu žáka, ale jako obvykle jde o chybu vyučujícího. Zemane Zemane, UČ ty děti něčemu! (;

jirka F

Nic bych si o nich nemyslel vyrostou s toho ve většině případů. Nicméně zažil jsem pokus o opisování u Závěrečné zkoušky ještě na SOU.Dozorce ale na to včas přišel.

Lotr2008

Já jsem podváděl při biologiích, protože učitelka nám dávala se naučit asi třicet stránek a já si vždy napsal hordu taháků. Nikdy na to nepřišla a vždy mě před celou třídou chválila. Ničeho nelituji.

elkon

Jak jsou z domova vedené, tak se chovají.

Filip84

Dítě přejímá vzory, vzory si (různě) hledá, samozřejmě je jistý problém, pokud ten vzor není doma, a / nebo ten vzor sice doma je, ale je to špatný vzor, no a, přirozeně, pokud tím vzorem není/nejsou, a / nebo je, ale špatným, učitel/é.

I v nejideálnějším případě je vzorem, alespoň na chvíli, a alespoň v něčem, i nějaký vrstevník, tu spolužák, tu nějaký vůdce party, nebo tak něco. V tom věku je to normální.

Pokud všecko dobře dopadne, tak se nic neděje, a to se týká i, případného, podvádění, opisování etc. No a pokud ne, tak z něj bude „typický Čech“, bohužel. 🙂

Darcy

že z nich bude na Slovensku minister financií, alebo špeciálny prokurátor 😂

Dochy

Vcelku nic. Někteří podvádějí, jiní ne, někteří občas… Většinou to nemívá dlouhodobé následky 😉
Hele ono jde z velké části o to, jak je naše školství nastaveno. Pořád se požaduje nějaký výkon (hodnocený při různých písemkách) bez ohledu na aktuální potřeby a možnosti dítěte, Některé děti jsou zkrátka z pohledu připravenosti na danou látku dále některé do toho potřebují dospět a třeba o půl roku později by perlili. Ale naše školství to moc neřeší a hodnotí děti zkrátka TEĎ – jak se to zrovna vyjde podle nějakých schválených tabulek. Takže děti jdou už od prvních ročníků vychovávány ne k tomu aby se učili, protože je to dobré pro ně a jejich budoucnost, ale aby získávali jedničky, protože jinak budou odsuzováni jako flákači a hlupáci.

Marty Koller

Jen mají strach třeba když mají přísné učitelé tak používají taháky.

VaclavZeman

Zjenteku, uz jsem Vam to nekolikrat psal. Nejmenuji se Vaclav Zeman, je to pouze tajna prezdivka inspirovana jmenem meho svagra. Ale jinak mate naprostou pravdu. Dekuju.

VaclavZeman

Dekuju za vas cas a vase odpovedi.

VaclavZeman

Aevule, ja ne. Ani ve fyzice, ktera nebyla moji silnou strankou. Dekuju.

Filip84

Zeman: Já taky ne, takže: nejsi sám. 🙂

VaclavZeman

To jsem rad. Dekuju.

aevul

VaclavZeman: Tak promiň :)

VaclavZeman

Nic se nedeje. Dekuju.