Avatar uživatele
VaclavZeman

Co si myslite o detech, ktere na skole podvadeji?

I taci fiskuntalove se najdou. Dekuju.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 554 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zkouší, co si mohu dovolit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aevul

Nic, byl bych pokrytec, kdybych je odsuzoval. Každý opisoval, poslouchal nápovědu. Já taky. Důležité je, že časem z toho většina vyroste a pochopí, že to není správné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Takove deti si mysli, ze se uci pro ucitele. Az prijdou na to, ze se uci pro sebe, prestanou podvadet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

I takovéto chování je přirozené (tedy dokud učitel řádně nevysvětlí PROČ je špatné). Takže nejde o chybu žáka, ale jako obvykle jde o chybu vyučujícího. Zemane Zemane, UČ ty děti něčemu! (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Nic bych si o nich nemyslel vyrostou s toho ve většině případů. Nicméně zažil jsem pokus o opisování u Závěrečné zkoušky ještě na SOU.Dozorce ale na to včas přišel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já jsem podváděl při biologiích, protože učitelka nám dávala se naučit asi třicet stránek a já si vždy napsal hordu taháků. Nikdy na to nepřišla a vždy mě před celou třídou chválila. Ničeho nelituji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jak jsou z domova vedené, tak se chovají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Dítě přejímá vzory, vzory si (různě) hledá, samozřejmě je jistý problém, pokud ten vzor není doma, a / nebo ten vzor sice doma je, ale je to špatný vzor, no a, přirozeně, pokud tím vzorem není/nejsou, a / nebo je, ale špatným, učitel/é.

I v nejideálnějším případě je vzorem, alespoň na chvíli, a alespoň v něčem, i nějaký vrstevník, tu spolužák, tu nějaký vůdce party, nebo tak něco. V tom věku je to normální.

Pokud všecko dobře dopadne, tak se nic neděje, a to se týká i, případného, podvádění, opisování etc. No a pokud ne, tak z něj bude „typický Čech“, bohužel. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

že z nich bude na Slovensku minister financií, alebo špeciálny prokurátor 😂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vcelku nic. Někteří podvádějí, jiní ne, někteří občas… Většinou to nemívá dlouhodobé následky 😉
Hele ono jde z velké části o to, jak je naše školství nastaveno. Pořád se požaduje nějaký výkon (hodnocený při různých písemkách) bez ohledu na aktuální potřeby a možnosti dítěte, Některé děti jsou zkrátka z pohledu připravenosti na danou látku dále některé do toho potřebují dospět a třeba o půl roku později by perlili. Ale naše školství to moc neřeší a hodnotí děti zkrátka TEĎ – jak se to zrovna vyjde podle nějakých schválených tabulek. Takže děti jdou už od prvních ročníků vychovávány ne k tomu aby se učili, protože je to dobré pro ně a jejich budoucnost, ale aby získávali jedničky, protože jinak budou odsuzováni jako flákači a hlupáci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marty Koller

Jen mají strach třeba když mají přísné učitelé tak používají taháky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VaclavZeman

Zjenteku, uz jsem Vam to nekolikrat psal. Nejmenuji se Vaclav Zeman, je to pouze tajna prezdivka inspirovana jmenem meho svagra. Ale jinak mate naprostou pravdu. Dekuju.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Dekuju za vas cas a vase odpovedi.

Avatar uživatele
VaclavZeman

Aevule, ja ne. Ani ve fyzice, ktera nebyla moji silnou strankou. Dekuju.

Avatar uživatele
Filip84

Zeman: Já taky ne, takže: nejsi sám. 🙂

Avatar uživatele
VaclavZeman

To jsem rad. Dekuju.

Avatar uživatele
aevul

VaclavZeman: Tak promiň :)

Avatar uživatele
VaclavZeman

Nic se nedeje. Dekuju.

Nový příspěvek