Avatar uživatele
poa.li

Co si myslíte – kdo je poustevník?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 4828 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Poustevník podle mne je člověk ,který žije v ústraní, vzdálen civilizaci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kulichuck

vágus co žije v jeskyni, nebo krab, ale to je poustevníček

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Je to člověk který chce vstoupit a poznat hloubku duchovního světa.Nechce být rušen společností – proto žije mimo dosah lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

A také žije střídmě,bez světských radovánek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je zvláštní,že když se vysloví poustevník,tak mám před očima otce Školastyka-tedy F.Smolíka,to je u mne poustevník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Kdysi to byl člověk, který žil z náboženských důvodů o samotě a v odříkání. Dnes bych řekla, že jde spíš o samotáře, pro něhož nemusí být rozhodující náboženské důvody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Ten, kdo se dobrovolně stáhne ze světa společnosti do sebe, do ticha, do vnitřního hledání sebe i zákonitostí světa.
Svým způsobem jsme poustevníci i my. Nemusíš na to žít v jeskyni a nosit kůže… stačí, když se někdy ztrácíš ve vlastních myšlenkách, cítíš, že bys chtěl chápat, ale hlava ti na to nestačí… a připadáš si někdy ukrutně osmělej, i když máš kolem sebe na dosah ruky spousty lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

i-poustevník ? lidi co sedí za PC a nechodí ani na pivo do hospody nebo na dortík do cukrárny či na náves si podrbat s ostatními z očí do očí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blue spirit

poustevnik je nejkrasnejsi zenska co sem kdy potkal 🙂

Zdroj: www.poustevnik.net

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek