poa.li

Co si myslíte – kdo je poustevník?

Odpovědi
hanulka11

Poustevník podle mne je člověk ,který žije v ústraní, vzdálen civilizaci.

kulichuck

vágus co žije v jeskyni, nebo krab, ale to je poustevníček

ten který je

Je to člověk který chce vstoupit a poznat hloubku duchovního světa.Nechce být rušen společností – proto žije mimo dosah lidí.

iceT

A také žije střídmě,bez světských radovánek.

anonym

Je zvláštní,že když se vysloví poustevník,tak mám před očima otce Školastyka-tedy F.Smolíka,to je u mne poustevník.

annas

Kdysi to byl člověk, který žil z náboženských důvodů o samotě a v odříkání. Dnes bych řekla, že jde spíš o samotáře, pro něhož nemusí být rozhodující náboženské důvody.

Terryle

Ten, kdo se dobrovolně stáhne ze světa společnosti do sebe, do ticha, do vnitřního hledání sebe i zákonitostí světa.
Svým způsobem jsme poustevníci i my. Nemusíš na to žít v jeskyni a nosit kůže… stačí, když se někdy ztrácíš ve vlastních myšlenkách, cítíš, že bys chtěl chápat, ale hlava ti na to nestačí… a připadáš si někdy ukrutně osmělej, i když máš kolem sebe na dosah ruky spousty lidí.

venkovan

i-poustevník ? lidi co sedí za PC a nechodí ani na pivo do hospody nebo na dortík do cukrárny či na náves si podrbat s ostatními z očí do očí.

blue spirit

poustevnik je nejkrasnejsi zenska co sem kdy potkal 🙂

Zdroj: www.poustevnik.net