Hufnágl

Co si dnes říkají ti, kteří se vysmívali, že chyběl toaleťák, dámské vložky či byly uhelné prázdniny před rokem 1989?

Dnes, v demokracii máme všechno. Dnes zavírají se školy, divadla a je zakázáno se shromažďovat nad 100 lidí, nesmí se (nemělo by) cestovat, lidi vykupují obchody, kšeftují se zdravotnickými pomůckami a to díky COVID-19, který může ohrozit je samotné nebo nejbližší.
Mimochodem: Včera jsem četl diskuzi o cestě pana prezidenta do Číny. https://www.no­vinky.cz/disku­ze/40315998 Takovou reakci lidí, kteří přeji jen to nejhorší, jsem ještě nezažil takové zloby a zášti. Jo, a Novinky jsou vyhlášeny tím, že nechává diskutující v ráži, co se týká představitelů vlády, ale jakmile se jedná o nepřizpůsobivé, diskuzi zablokuje.

Nejlepší odpověď
dudu

Patřím mezi pamětníky. Současná situace je výsledkem přelidnění a globalizace. Vedení státu, byť malinko zmatečně se učí za pochodu a zaslouží pochvalu. Příjemně překvapil i pan profesor Fiala, zato vyjádření divadelníka Hrušínského je ku zblití a běhá z něj mráz po zádech:
https://www.su­per.cz/689870-likvidace-divadla-likvidace-nepohodlnych-jan-hrusinsky-se-ostre-pustil-do-premiera-a-ministra-kvuli-zakazu-akci.html?seq_no­=2&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=su­per.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Další odpovědi
Alesh

Srovnáváš hrušky a jabka – neschopnost komoušů s opatřeními způsobené panikou pitomců a opatřeními vlády. Navíc, když za bolševiků nebyl toaleťák, tak nebyl nikde, zatímco v současnosti to byly lokálně vykoupené obchody, kde zboží bylo následně v řádu dní doplněno. Uhelné prázdniny, opět způsobené neschopností zásobit školy, navíc surovinou, kterou bolševici těžili „horem dolem“, srovnávat s opatřením proti nemoci prostě opět nelze.

Hlada

Dobu socialismu jsem zažil, takže mohu srovnávat.
To, že máme všechno, nesouvisí s demokracií, ale s tržním hospodářstvím.
Nic lepšího, než demokracii, lidstvo zatím nevynalezlo. Ta však selhává, pokud jde o odborná témata. Věřím, že prezident má okolo sebe dost odborníků, kteří zřejmě uznali, že kvůli nějaké mediální panice z lehké chřipky není potřeba měnit program státních návštěv.

Zdroj: https://video­.aktualne.cz/pri­marka-hysterie-cechu-nema-obdoby-silenstvi-brzy-opadne-a/r~9d3f73aa5c9e11e­a80e60cc47ab5f122/

mosoj

Žádnej toaleťák ani vložky (názvem violeta značky RICO) mně nechyběly. A protože byly neustále v ložnici na skříni, tak si myslím že ani matce ne.
Pokud došel skládaný toaleťák, tak jsme používali letáky, které nám v padesátých létech posílala Svobodná Evropa. Perfektní jemný papír. Rudé Právo byl šmirgl, ale takové l ́Humanité docela šlo a bylo toho hódně. Člověče mně bylo úplně fuk jestli je hajzlpapír já měl docela jiný starosti s klukama holkama. No a později když jsem chodil s holkou jsem také nezaznamenal, že by ji vložky chyběli. Máš nějaké podivné znalosti.

Jo páán Fiala a jeho suita, tak vemte jed, že jemu jsme úplně u P...….!!
Koukal jsem, že i Kalousek se probral, kdo ví z čeho ……
Plačka Němcová již ani raději nevychází.

Hrušínský, typický představitel pražské kavárny.
Byl ale dnes rozhovor s ředitelem brněnského divadla ( bohužel jméno jsem zapoměl), velice rozumný mladý muž. Na páána si určitě nehraje.

Mc Merkurion

@mosoj: a kde si žil ??? v ČSSR určitě ne, informovala o tom i tehdejší tv (https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=nedostatek+za+so­cialismu ) …

Pepa25

Nechce se mi odpovídat, protože otázka předpokládám není myšlena vážně, že ne? Srovnávat běžnou, opakovanou realitu komunismu se stavem, který tu máme od Sametu poprvé …
K té nesouvisející poznámce: drtivá většina čtenářů Novinek se naopak Zemana zastává, jediné, co na čím se podivují, je, že je ochoten obětovat i zdraví, jen aby neustoupil ze své zahraniční politiky. Pokud tam má někdo ironické pozámky proti němu, tak je to tom, že dnes je možné kritizovat a zesměšňovat i prezidenta. Pro vám komunisty nepředstavitelné, pro nás ostatní normální.

Hufnágl

Alesh
Takže i ty mezi ně patříš?

Alesh

mezi koho?

Hufnágl

Dudu
Zrovna jsem o tom četl. Žít jeho táta, pro mne skvělý člověk, tak nevím jak by ten spratek dopadl.

Mc Merkurion

… taky jsem to četl, a o to víc to udiví, když celá opozice, včetně pana Kalouska (oslovení pan si za svůj názor zaslouží) toto nařízení schvaluje … u mne se propadl pod lidské dno,