huxa

Co se vše počítá za zneužití dítěte?

Jak je toto definováno? Jaká je příslušná hranice určena zákony? Líbání, francouzáky, peeting, jiný než pohlavní styk? Jaké aktivity s osobou pod 15 let se již počítají jako zneužití? Je brán u soudu v úvahu například věkový rozdíl pachatel-oběť, jejich předchozí vztah či závažnost tohoto „zneužití“?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

I nevhodné řeči, mohou být zneužitím. Vše co má sexuální směr, je nepřípustné. Ano pokud je jednomu 14 a druhému 15, tak nějaká pusa se přehlédne, ale jakmile je věkový rozdíl podstatný, je to zneužití.

Další odpovědi
gecco

Explicitně sexuální chování – o přesném zhodnocení skutku rozhodnou (případně) orgány činné v trestním řízení – záleží na kontextu…
Jakákoli výčtová definice by byla příliš rozsáhlá a – pravděpodobně, stejně nedostatečná…
___
Např. – pokud poplácáš po zadku holku kolemjdoucí, může to být bráno jako sexuální chování, pokud tutéž holku poplácáš při kontrole, zda má správně navlečený sedák před horolezeckým výstupem, spíše ne…
😉

anonym

Někdy stačí, když cizí nezletilé osobě nabídneš bonbónek. Vejdi na stránky s trestním zákonem a tam se to(možná ) dozvíš.

huxa

barbakan-hledám, ale nenalézám. Zákonem tato míra definována není, některé stránky interpretují zákon tak, že je to všechno, co vede k sexuálnímu uspokojení, což třeba u náctiletých kluků může být i líbání.

huxa

gecco- takže i plácnutí přes zadek může být u dítěte pod 15 let nezákonné, pokud se jedná čistě o sexuální účel?

gecco

Může být- pokud to tak vyhodnotí soud…