arygnoc

Co se to vlastně v tom arabském světě děje?

Je jasné, chtějí změny, pravděpodobně k lepšímu.
Ale co to bude?
Návrat k islámu (právo, tradice)?
Nebo přijetí tzv. západní kultury?

Mám v tom nějak nejasno, nevím, čeho chtějí vlastně dosáhnout.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Ptala jsem se na to svého bratrance, který je muslim. Je to prý jako v r. 1989 u nás. Tak si to přeberte. Nechtěli jsme, co jsme měli, chtěli jsme svobodu lidu a bohatství a nevěděli jsme přitom, co chceme…a tak to tu teda teď máme s plnou parádou:-(

Další odpovědi
dudu

No jedno nám to být určitě nemůže. Dnešní svět je příliš malý na tak významné události. S velkou pravděpodobností se tato „obrozenecká vlna“ rozšíří také do Saudské Arabie a Iránu. V centru zájmu jsou zásoby ropy a jak zvládnout vlny islámských emigrantů z těchto zemí do Evropy poté co tamní lidé po vyprchání nadšení zjistí, že bída jim zůstala. Očekávají větší svobodu a lepší život.

ten který je

Myslím si arygnoci že Vám to může být jedno.

GM

Myslím, že ti chudí už nechtějí být chudí. Nevědí do čeho jdou, jen chtějí změnu, nedovedou si představit následky a to že může být hůř. Svět se už od pravěku dělí na bohaté a chudé, to se nezmění, spravedlnost nikdy nebude. Jen propast mezi nimi se může prohlubovat.