mosoj

Co se stane s rostlinou, kterou zasadíme do velkého skleněného demižonu a zazátkujeme? Jak dlouho takto vydrží?

Nejlepší odpověď
cynique

Jestli bude mít rostlina štěstí a vytvoří si správný ekosystém, pak to může být hermeticky uzavřeno na desítky let. Návody na uzavřené ekosystémy jsou na netu.

Zdroj: http://www.da­ilymail.co.uk/sci­encetech/arti­cle-2267504/The-sealed-bottle-garden-thriving-40-years-fresh-air-water.html

Další odpovědi
hapiky

Vydrží tam o něco déle než člověk. Ono záleží na tom jakou rostlinu.

mosoj

Cynique. Je to tak. Četl jsem o případu kdy dotyčný měl takto uzavřenou rostlinu 40 let. Voda, fotosyntéza jsou mně jasný, ale co živiny? Zřejmě stačí ty co jsou obsaženy v půdě.

cynique

Ano, živiny stačí. Systém musí být hermeticky uzavřený. Živiny se recyklují (vždy jsou tam také bakterie). Systém je poháněný pouze sluncem.

cynique

Toto mi přijde jako zajímavý „pokus“ – rostliny spolu se živočichy. Nakonec, proč ne?
https://youtu­.be/AKEoYMxpPbE

mosoj

Dík za doplnění.