MartGrin

Co se stane s penězi někoho, kdo jde do vězení?

Řekněme, že se někdo živí prodejem drog ve velkém a na účtě má z té činnosti vydělaných miliony korun. Kdyby ho zatkla policie, co by se s těmi penězi stalo? Zůstanou mu a bude k nim mít přístup po tom, co se vrátí z vězení, nebo budou zabaveny státem?

Odpovědi
Rokio

Pokud se policie dozví, že peníze, které si vydělal, pochází z nelegální činnosti, budou pachateli zabaveny.

Pepa25

Mohou být orgánými činnými v trestním řízení zajištěny, pokud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že určitá věc je výnosem z trestné činnosti.

Zdroj: https://www.e­pravo.cz/top/clan­ky/zajisteni-vynosu-z-trestne-cinnosti-ci-nahradni-hodnoty-107433.html