jaymes

Co se stane s lidmi, kterým shoří domov?

Když ve zprávách někomu shoří domov, tak mají provizorní ubytování někde v budově obecního úřadu na vesnici. Jenže jak žijí pak? Myslím, že z nich jsou doslova bezdomovci a žebráci. Z práce je vyhodí, protože zaměstnavatelé-vykořisťovatelé jsou bezcitní ničemové a nechtějí mít v práci lidi, kteří mají v háji psychiku z té strašné tragédie. Pojišťovny, úředníci, bytová družstva, realitky, banky a podobné instituce, které mají nějakou spojistost s tím domem nebo bytem, o který rodina přišla, vycítí situaci vydělat na nejslabších a oškubou je do posledního. Pojišťovna jim nevyplatí ani haléř, protože jsou to darebáci. Takže rodina brzy umře hlady v kanále, myslím si. Smutné.

Nejlepší odpověď
fcoop

Někomu ve zprávách shoří domov..........to musí být hrozné.

Bývá to horší – zvlášť pokud měli hypotéku........pak ho ti bezcitní lidé prodají do otroctví,nebo – když takovou trosku ani otrokář nechce – střelí ho do frcu na náhradní díly.

Rodina hlady v kanálu nezemře – neboj – všichni uhořeli.

Čím to je,že poslední dobou se tady tak rozmohly stupidní a nesmyslné otázky?

Další odpovědi
iceT

To znáš nebo si to jen myslíš?
Uvědom si, že ne všeci lidi jsou svině. Lidé postižení podobnou událostí mají i příbuzenstvo, ke kterému se můžou uchýlit. Moje rodina se uchýlila k babičce, když nám barák vytopila záplava.
V takové situaci si dospělí můžou vzít volno nebo dovolenou, aby si tuto situaci vyřešili.

led

Pri požiari a hlavne po ňom spoznáš ľudí.
Niekde ti ponúknu náhradné ubytovanie, niekto, dokonca cudzí, ťa prichýli, niekto sa ti otočí chrbtom. Podobne to je aj s peniazmi, sú ľudia, ktorí ti pomôžu a sú ľudia, ktorí ťa dokonca obvinia z podpaľačstva (napriek dokladu o bezúhonnosti, o skutočnej príčine požiaru). Títo druhí sú ti najhorší, pretože ťa veľakrát nie do očí, ale za chrbtom ohovárajú a znižujú tvoj „kredit“. Tu neostáva nič iné len sa zatvrdiť a bojovať s osudom, zohnať peniaze na obnovu domova.
Poisťovňa je samostatná kapitola, niekde sa snažia pomôcť, vyplatia poistku, požičajú peniaze na obnovu bývania (neverte, nie je to nezištné, veď na tom neskôr zarobia) a niektoré poisťovne sa bránia splniť poistku, dokonca vám pošlú, ešte pred ukončením odborného vyšetrovania, regres, prípadne aj to sa stalo, zodpovedný pracovník poisťovne sa spojí so susedmi, ktorí si navýšia škody aj pseudo vzniknuté následkom požiaru a snažia sa na vás obohatiť. Slovom hyenizmus.
Poznám to z vlastnej skúsenosti po dlhom boji s poisťovňou a „hyenami“ a na druhej strane s ochotnými ľuďmi, ktorí pomohli nielen finančne, ale aj hmotne a duševne… Mala som šťastie v nešťasti a po dvoch rokoch som opäť riadne bývala bez dlžôb (poisťovňa spor prehrala).
K tragickému popisu v otázke, žiaľ aj to sa stáva, keď „hyenizmus“ prevládne.

Sýty hladnému neverí
to platí aj v prípadoch vyhorenia a iného živelného nešťastia (nie z vlastnej viny).

Kepler

Nebývá to tak strašné, jak popisuješ. Zpočátku pomůže rodina, nebo obecní úřad. Nevidím jediný důvod, proč by kvůli tomu měli přijít o práci. Pokud měli dobrou pojistku, pojišťovna zaplatí. Můžou si najít bydlení v nájmu. Ne, zas taková hrůza to nebývá.

Šidlo

je to tak, ale nie vždy, dokonca ani v čechách a na slovensku nie

led: vďaka za úprimnosť, vidím, že napriek autentickej výpovedi o skutočnej pohrome nemáte najviac plusiek.....otrasné

fcoop, IceT, Kepler.....vy ste koľko pohrôm zažili, že to viete takto ohodnotiť a ešte vynadať pýtajúcemu.....toto považujem ja za smutné – sýty hladnému neveri ani v 21.storočí

Bičiště

Záleží komu shoří a kdo jej zpálil. Někteří se z toho neštěstí stali i milionáři