Janilivi

Co se stane, když ze dne na den přestanu jíst cukr?

Odpovědi
quentos

Nepřesná otázka. Jaký cukr? V jaké formě?

isteron

Hladina cukru v krvi nesmie klesnúť nižšie ako 3,5 mmol. To je hypoglykémia, ale u zdravého človeka, pri bežnej životospráve to nehrozí. Cukor je v potravinách aj v inej forme. Ja mám 6 mmol na lačno, a musím držať bezcukrovú dietu. Viete aký horký je čaj alebo čierna káva bez cukru?

Drap

Vůbec nic. Jenom to prospěje tvému zdraví.

Nuk nuk

Máte-li namysli klasický cukr, takový ten běžný,co se dává do čaje a do sladkého pečiva, pak se Vám nejspíš nestane vůbec nic.
Zpočátku se můžete cítit unavená, a hlavně budete mít ohromnou chuť na sladké, ale pokud máte pevnou vůli a jste zdrvá, neublíží Vám to, ba možná naopak.
Na druhou stranu, všechno je dobré, ale všeho moc škodí. I cukr potřebujeme. Pokud tedy chcete nejíst klasický cukr, musíte tělu dodat cukry jinak – ideální je samozřejmě ovoce, které obsahuje přirozené cukry a navíc pro tělo lepší.

da ny

Pokud máte na mysli ten bílý, rafinovaný, jen Vám to prospěje ;).

„Po chemické stránce patří cukr mezi sacharidy. Sacharidy jsou velmi širokým pojmem (setkáme se s nimi skoro ve všech potravinách – od bonbónů a cukrovinek až po luštěniny, chléb a ovoce).“
„Sacharidy svým množstvím představují základní složku stravy. Podle současných výživových doporučení by měly tvořit 55 – 60 % celkového energetického příjmu.“
http://www.vi­viente.cz/cukr/