Boy 13

Co se stane, když použiju čistící pleťovou vodu a noční krém kolem očí?

Proc pisou na cistici pletove vode a nocnim kremu, ze se nesmi pouzivat kolem oci? To by jako tam vznikly nejaky vrasky nebo jizvy?

Odpovědi
Drap

Může tam být třeba alkohol. Pokud by se dostal do oka, podráždilo by to oko.

Kepler

Ségra nebo jiná příslušnice domácnosti ti dá pořádný kartáč. Nějaké vrásky by se tvořit neměly, noční krémy jsou většinou s opačným účinkem, ale ty přípravky mohou obsahovat dráždivé látky na sliznice oka.

Jana89

Většina kosmetických přípravků se nesmí používat kolem očí, jelikož by mohlo dojít k podráždění oka nebo nějaké alergické reakci. Já mám velice oblíbenou pleťovou mlhu od lotyšské kosmetické značky Mádara, na kterou jsem narazila na https://zivota­vyziva.cz/ple­tova-mlha/ a jsem velice spokojená. Je přírodní a případné dostání přípravku do očí by snad vadit nemuselo, ale nezkoušela jsem to. Je lepší se očím vyhnout.