kurec

Co se stane když nebudu pracovat a nenahlásím se na úřad práce?

Bude se o mě stát nějakým způsobem tedy starat že mi pošle nějaký dopis nebo mě nechá na pospas osudu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Žádná povinnost pracovat není – to bylo za socialismu. Stát po vás bude chtít jen povinné záležitosti, např. si platit zdravotní pojištění. Jinak vás nechá napospas osudu, a to se vším všudy: nebudete mít nárok ani na dávky hmotné nouze …

Další odpovědi
Lgee

Osud + dluhy

df

Registrace na pracák je dobrovolná. Výhodou registrace je, že za tebe budou platit zdravotní pojištění. Práci ti většinou nenajdou. Je možnost ještě využít rekvalifikační kurz, pokud je v nabídce

Disraeli

Po formální stránce pracovat nemusíš, jak říká Pepa25. Jenže pokud chceš žít a fungovat ve společnosti a zdejším státě, musíš práci (nebo nějaké příjmy či majtetek) mít – a platit. NEJEN povinné výdaje a náklady (povinné vůči státu), ale i dobrovolné, sám k sobě – které pochopitelně nijak zákonem povinné nejsou – ale jestli chceš nějak žít, musíš je mít, platit, odvádět. Tím myslím jako bydlení a náklady s tím související, jakož i plno dalších základních životních potřeb a jejich uspokojování, což něco stojí, většinou finančně.
Stát se o tebe starat nebude, na ÚP se registrovat NEMUSÍŠ, ale musíš si pak sám platit povinné odvody (ZP) a z něčeho žít („dobrovolné“ výdaje). Stát přispívá jen za určitých podmínek, pokud jsi bez práce (a nejsi inivalida a podobně), tak jen pokud jsi registrován na ÚP – a taky jen za určitých podmínek. Tak či tak za tebe ale odvádí ZP (SP ne – jak se někdy „traduje“) a pomáhá ti sehnat práci, případně i dodělat si re/kvalifikaci atd (kterou ti taky může zaplatit nebo ti na ni přispět).

hapiky

Pokud si budeš platit pojištění, potom se můžeš nechat vydržovat nějakou méně inteligentní ženou, která tě bere.
Jsem proti zneužívání podpory státu, ale vím, že když se na pracáku zaregistruješ, občas poctíš (povinně) svojí přítomností na onom ÚP, můžeš se flákat celý život.