Lukáš Rusek

Co se stane, když budu ingnorovat (přehlížet) nežádoucí účinky léku, které se u mě vyskytnou, a nebudu to nějak řešit?

Nejlepší odpověď
Edison

1. je to v příbalovém letáku, 2. ti na to může odpovědět jen lékař nebo lékárník.

Další odpovědi
Kepler

Stát se může cokoliv. I přesto, že nějaké vedlejší účinky jsou (jakože je zpravidla má drtivá většina léků), mohou pomoci. Pokud jsou vedlejší účinky závažné, pak je přestat brát a požádat svého lékaře o alternativu.

aliendrone

Protože jsem zprivatizoval věšteckou křišťálovku Její démonické excelenci, tak vím, že ti naroste opičí ocas! :D :D ;)

Přemýšlej, na tento dotaz se NEDÁ seriózě odpovědět, jediný kdo to MŮŽE relevantně ODHADNOUT je lékař dobře obeznámený s tvojí anamnézou!

elkon

Není dobré to podceňovat.

Hungalabunga

Léky na tlak a cholesterol vyvolávají . . . Depresi,impoten­ce,růst prsou, nízká hladina testosteronu, přibývání na váze, výkyvy nálad, a o lécích na hlavu od cvokare radši bez komentáře.

autacek

Ono asi záleží na druzích vedlejších účinků. Pokud je to nespavost, nebo třeba zvýšená chuť na sex, nemusí to třeba až tak moc vadit.

hippeace

Je každopádně třeba vědět jaké to jsou, některé dokážou člověka zabít (snížená/zvýšená srážlivost krve) jiné jsou v menší míře pouze otravné jako lehká nespavost nebo třeba zácpa. CO se stane pokud to budete přehlížet déle vám řekne lékař, každopádně i kdyby šlo o „hloupou zácpu“ je třeba aby to váš lékař věděl. Nasazením dalších léků které by tyto nežádoucí účinky ještě podpořily by jste si mohl zadělat na další problémy.