Lgee

Co se stane?

Pokud některý stát vymře důsledkem nízké porodnosti komu pak případně dané území? Třeba Japonsko je na vymření případně Číně korei či komu? Bude o to světová válka?

Odpovědi
Ametyst

Stane se to, ze menšiny s velikou množivostí se stanou většinou.

Edison

Sakra… už jsem to psal několikrát… Stát nevymře stát je právní útvar, vymře národ. Nahrazen bude jedno obyvatelstvo jiným, spíše ale směskou.

aliendrone

I kdyby taková situace nastala, tak popravdě nevěřím, že by se čekalo na úplné vymření. On by se jistě někdo našel, kdo by se chudáků pár stovek tisíc jedinců – čekatelů na funus „ujmul“. Ovšem mela by kolem toho dost pravděpodobně byla, dokonce ani tu světovou válku nelze vyloučit. :)

Kelt

Může vymřít rod, ale u toho národa se mi to zdá divné, tedy nepravděpodobné, ale stačí aby se nerodili muži po nějakou dobu, ale stát území, jazyk, to by asi zůstalo ne?

Lgee

Kelt – ale kdyby tam nebyla ani noha jaká by byla vláda?

Lgee

Edison – ale někdo tam to obyvatelstvo musí „přivést“.

Edison

Nemusí… Ono to zase neběží tak rychle. Podívej se na pohyb mas lidí v Evropě.

Lgee

Jak neběží rychle? Jen pokud by tam bylo třeba 25 obyvatel za pár desítek let třeba tak by ani nemohla fungovat vláda, policie atp