bolak

Co se píše o Zemanovi a Klausovi v učebnicích dějepisu pro ZŠ?

Nejlepší odpověď
annas

Pochybuji, že se v učebnicích dějepisu o těchto prezidentech píše. Snad jen o exprezidentovi, pokud vyšla nová učebnice. Ty se totiž tak rychle nevydávají.

Učitelé DEJ či OBN dostávají různé materiály jako dodatky k učebnici, využívají i aktuální filmy., média, tisk atd.

Dějepis je historie, ale o současnosti se žáci také dovědí. Víc se děti seznamují s politickým systémem současnosti v občanské nauce a společenských vědách.

Když učitelé učí o současnosti, někteří zpravidla odpřednášejí jen látku, jiní přidají své zkušenosti, aktualizují, vysvětlují různé každodenní události atd.. Záleží na učiteli, zda vhodně propojí historii se současností. .

Stejně se tak aktualizuje i učivo literatury, doplňují se současní spisovatelé, které vyučující zná.

Nemělo by platit, „že kdo chvíli stál, již stojí opodál …“ i současnost se stává historií …

Další odpovědi
Klaproth

O živých lidech se v dějepise obvykle nevyučuje.

Drap

O živých se v dějepise nepíše. A o mrtvých platí známé : o mrtvých jen dobře.

zjentek

To nevím, ale předpokládám, že o zlodějích, homosexuálech a ochlastech se tam (snad) stále nepíše nic.

bolak

Drap: vo hitlerovi se ale moc pěkně nemluví, ten tu chudák vodnes za všechny ☹