Die Book

Které povolání má větší šanci se uplatnit se základním vzděláním – cukrářka, nebo fotografka?

Cukrářka, nebo fotografka?

Nejlepší odpověď
quentos

Po 9. třídě, tedy pouze se základním vzděláním, ani jedna. Cukrářka se bez vyučení uplatní těžko a mezi fotografkami je těžká konkurence, není snadné prorazit.

Další odpovědi
Drap

Spíše asi cukrářka
Doplnění. Původní otázka zněla jinak. Teď v této noví podobě, musím odpovědět : Ani jedno. Pokud budeš mít štěstí, tak budeš snad moci někde ve velké výrobně cukrovinek umývat nádobí.

marci1

Vyuč se cukrářkou, uplatnění fotografky je už „složitější“. 🙂

denininy

obojí je těžké na obojí potřebuješ vyučit když na fotografku asi ne tolik ale kdyby ti měla poradit uč se a´t můžeš dělat to co tě baví a najdeš si uplatnění.

hippeace

jde o to jak hodně dobrá v tom ta osoba bude, když budete geniální fotograf budete třeba dávat fotky na fotobanky, prezentovat se na webech zabívajících se fotografováním a dáte o sobě vědět tak se dá vydělat dost
stejné je to s cukrářstvím, když přijdete na něco nového co nikdo jiný nemá tak se můžete dostat na špičku a dělat třeba velké zakázky
k té cukrařině se asi člověk dostane lépe hned od začátku (začátky mohou být ve fabrice nějaké zdobení a časem se vypracovat) ale dá se to taky udělat tak že se půjde do práce nezajímavé a mezi tím se dá naučit ledacos

no107064

Na cukrářku by bylo určitě mít lepší vzdělání na fotografku není žádná škola nebo tak, tudíž na nějaké „školení“ na zaučení jak zacházet s foťákem, nebo si to najít na internetu může jít kdokoliv … a jelikož to může dělat kdokoliv tak proto mají fotografové takovou konkurenci, hlavně si zvou na focení různých akcí lidi co vůbec nemají zaměstnání jako fotograf, ale dělají to po práci nebo o víkendech …

anonym

quentos, píšeš hlouposti. I cukrářka bez VL se uplatní.