bolak

Co se honí šnekovi hlavou, když je skoro uprostřed silnice a najednou vidí tykadýlkem (levým), že se na něho řítí auto?

Doplňuji:
Myslíte že se třeba nějak hecuje, jako „doprdele děléj děléj, zabér, víc slizu, víc slizu!!“

Je vůbec schopnej zaregistrovat nebezpečí a vědět že konec je nevyhnutelný?

Nejlepší odpověď
beer

Nic.
Ani nemůže, poněvadž jeho nervovou soustavu tvoří je 5 párových ganglií (uzlin), každou k něčemu jinému: 1. ovládání svalů nohy, 2. čichu, 3. zraku včetně hmatu, polohy těla, ústí ulity, 4. k nervovým spojením plíce včetně pláště, a poslední 5. k nervovým spojením s vnitřními orgány.
Takže žádné hecování, případně se naopak zastaví a skryje v ulitě..

Doplňuji:
Edit: „..tvoří jen 5 párových ganglií (uzlin), každou má k něčemu..“

P.S.: odpovídám v duchu kategorie položené otázky

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Alesh

http://www.ko­miks.cz/img_strip/0473­_102.jpg

Zdroj: http://www.ko­miks.cz/stripy­.php?action=strip&id=1

Lucijej

„Bere stopaře?“

adal alkybok

pneumatika

Hykam

asi bych měl přidat…

kamon

au…

dudu

Zahledí se do mraků a začne recitovat:
Kudy plynete u dlouhém dálném běhu,
i tam, kde svého naleznete břehu,
tam na své pouti pozdravujte zemi.
Ach zemi krásnou, zemi milovanou,
kolébku mou i hrob můj, matku mou,
vlasť jedinou i v dědictví mi danou,
šírou tu zemi, zemi jedinou!
Viléme, Hynku, Jarmilo!

anonym

Uvažuje jestli raději namá zabrzdit, aby ho to auto nepřejelo. Nedíváš se náhodou na seriál Mrňouskové :).

bolak

beer: mně by taky pět ganglií úplně stačilo, takhle mě k večeru pěkně bolí za krkem

a je to plejtvání..

beer

Nestačilo.. neměl bys na otázky ani odpovědi ))

bolak

Bohemico, je to tvůj obor, ty na to máš ty školy, tak se předveď…