bolak

Co se doporučuje, když se na vás řítí auto z protisměru?

Jedete autem, a najednou vidíte že řidič odnaproti jaksi vykolejil z původního směru a stočil volant přímo na vás..

Dupnout na brzdu?
Najet do škarpy?
Stočit volant taky doleva a předpokládat že se vzájemně vyhnete?
Doplňuji:
mosoj: za jízdy? :)

Jo, a pokud mi někdo odpoví, tak je rozdíl v tom jak reagovat když se na vás řítí osobák a když kamion?

Já vím že na reakci většinou není moc času, ale přesto > http://www.lou­pak.cz/video/au­to-moto/12873-nehoda-nesmrtelny-ridic

Nejlepší odpověď
mojitek

cokoliv jinýho než se čelně srazit !Strhnout do škarpy-PS: rozhodně se nesnažit vrátit se na vozovku smykem.

Další odpovědi
anonym

podobnou situaci jsem zažila a instinktivně jsem strhla volant do pole na opačnou stranu abych se autu vyhla

tom004

Otče náš jenž jsi na...........­.............­...

dudu

Pár podobných situací jsem byl, coby řidič po roce 1968 nucen akutně řešit na motorce i za volantem auta. Po přerušovaném brzdění a klení se mně zatím vždy zadařilo vyhnout na správnou stranu.
V krajních situacích dokonce můj mozek urychlil, a to rapidně proces zpracování informací, takže celý děj jsem prožíval a řešil jakoby v pohodě a ve zpomaleném filmu. Tento prožitek plynoucí nejspíše z pudu sebezáchovy však nikomu nedoporučuji vyhledávat.

mosoj

Zdrhnout !!
Doplňuji:
I za jízdy s autem. Třeba do pole.

www

Doporučuje se nejezdit autem tam a tehdy, kdy (kde) podobné situace nejvíce hrozí.
Doplňuji:
To vše hned z několika důvodů:
Každá situace je jiná, stejně jako řidič-jeho různé zkušenosti,re­akce,věk,schop­nost vyhodnocení..atd.
Žádné spolehlivé pravidlo zcela logicky pak nemůže proto na podobnou situaci být.
P.S: To tak málo řídíš?

terry

To přece závisí na konkrétní situaci.
Já někdy brzdím, jindy se snežím nacpat ke krajnici.
Jeden známý jel do kopce, má Octavii, a najednou proti němu kamion.Ubrzdil to. A kamion zpomalil a uhnul ke krajnici.
Víš, jak to je. Nejhorší je srážka s blbcem za volantem.
Doplňuji:
Zapomněla jsem, někdy není škarpa ale svodidla a někdy stromy atd. takže jak kdy.
Co píšou na BESIPu?

cukrar

Já zajel s Liazkou do příkopu…
příště …nevím jak zareagovat jinak nežli vyhnutím…

venkovan

Probudit se. Špatné sny je lepší přerušit.

honza19hk

Budu se mu snažit vyhnout.Čelní srážka s tatrou která má ještě radlici by byla velmi špatná. V podobné situaci jsem už byl. Vyhnul jsem se tím způsobem,že jsem přejel do protisměru a přes příkop na pole po cca 150m na poli jsem projel lesem zase na silnici.
mě to je poněkud jedno jestli to je osobák či kamion stejně to většinou odnese jen odřený lak na radlici popř vysypané čelní sklo. U toho co do mě naboural to je horší. Snad se mi nikdy nestane,že bych já přejel do protisměru a naboural někoho,to by bylo asi tragické.

bolak

www: svátečně, proto se na to ptám :)

statistika určitě ví co je obecně nejlepší, no ne? resp. správná možnost určitě nebude ta, že stočím volant přímo na něj a šlápnu na plyn, a z toho bych vycházel..

bolak

mojitek: já myslím z pohledu toho druhýho auta, když to někdo stočí na tebe, né ty na něho

mojitek

bolak : no vžyť ano,vím.Cokoliv je lepší než čelní náraz.Strhnout auto do pole nebo škarpy,to je fuk.Zmačkaný plechy nebo odřeniny lepší než tělo na maďeru,ne?

bolak

noale že píšeš: „rozhodně nesnažit vrátit se na vozovku“, to mi tam trochu nesedělo :) vždyť já na vozovce sem..

mojitek

no ale vždyť to má logiku.Po vyhnutí se čelnímu nárazu nejsi přeci na vozovce,ale strhnul jsi to do pole.Myslel jsem nesnažit se to strhnout po vyhnutí zpátky na vozovku,ale zůstat v poli.

bolak

no, ty předbíháš, já měl namysli tu situaci ještě před střetem, sem na vozovce, jedu si, hvízdám si, telefonuju, píšu esemesku a popíjím z termosky chlazený pivo, volant mezi koleny a najednou koukám že frajer na jedenácti hodinách je pořád na jednácti hodinách, ale stále se přibližuje…

mojitek

tak to abys tu smsku rychle odeslal.(Poslední smsku) 🙂

anonym

Tak pokud je na 11 hodinách, je to furt lepší než na dvanácti, to se můžete ještě minout.

bolak

burak: a koukám že to vyšlo…