bolak

Co se dělá se sesbíranou pomerančovou kůrou?

Ve škole jsme léta sbírali pomerančovou kůru, ale nikdo nám nikdy neřek co se s ní pak bude dít dál, mělo to nějakej účel nebo se sbírala jen abysme my děcka měli nějakou činnost a nepodpalovali okolní lesy?
Doplňuji:
briketka10: Počkej, to chceš říct že všechny ty školy toho sbíraj metráky a tuny jenom proto aby si z toho pak ve sborovně udělali kandovaný ovoce? :-o Ty učitelé jsou teda divná rasa..

Nejlepší odpověď
briketka10

http://clanky­.vareni.cz/ci­tronova-a-pomerancova-kura/
anebo se z ní vyrábí kandované ovoce a ten moc, moc
sladký ovocný chlebíček..
Doplňuji:
a ještě se dává do skříní proti molům..

johana 56

Mimo potravnářský průmysl se sušená pomerančová kůra využívá také v jiných oblastech.Vyrábí se z ní různé sesnce,přidávané do nýdel,parfémů,lé­čiv,vitaminových doplňků stravy apod.

briketka10

hele to ti neřeknu, ale dodnes se vše sbírá
existují výkupny, které za ty bylinky a kůry
atd. platí : http://www.by­linyfrohlich.wz­.cz/vykup_01.html

bolak

víš co by bylo dobrý? kdyby v takový výkupně platili za tu pomerančovou kůru víc než stojí normální pomeranč, to by byla paráda, takový perpétum mobile, já bych šel vždycky na nákup, 10 košíků naplněnejch pomerančema za sebou do vláčku, doma bych je potom svlíknul s kůže, kůru odevzdal do sběru, obsah hodil andulce a šlo by se znovu..

briketka10

no to by bylo, ale za kilo tý kůry máš jen 55,– korun
máš prostě smolíka Pacholíka a nevymešlej skopičiny..

briketka10

to za pomerančovou je 18,– korun

briketka10

jé já se spletla to je za citrón
tak sbírej citrónovou a máš to..

briketka10

voalá koláče 😁

briketka10

https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=pomeran%C4%8Dov%­C3%A1+k%C5%AFra+vy­u%C5%BEit%C3%AD