Jsemtady

Co se deje v Egypte?

Docela by mne zajimalo jak v Egypte vznikla tato krize. Vsude je o tom jen negativni info. Jsou temer vsichni islamiste fanatici? Nebo to jen media zkresluji, kdo jsou ti zli?

Nejlepší odpověď
fcoop

Aby člověk skutečně VĚDĚL a rozuměl tomu,co se tam děje,musel by tam nějakou dobu žít. A není to jen Egypt. Na severu kontinentu je víc států,kde se to mlelo,mele a bude mlít. Na první,letmý pohled to vypadá,že všichni bojují za občanskou svobodu,svobodu náb. vyznání a podobné,„ušlechti­lé“ věci.
Ale „Nejjednodušší vysvětlení BÝVÁ obyčejně to správné“.
Není náhoda,že ve všech těch lokalitách je ropa. A ropa co? Pomalu dochází.....

Další odpovědi
Lutagame

vladnul tam jeden prezident ktereho svrhli a ted to tam ridi vlada a proti tomu jsou ty stoupenci prezidenta a pak se do toho vlozili muslimove a je to tam vostry … kamarád tam jel na dovolenou kde se na tom miste nic nedelo priletel tam a litali tam stihacky a letiste hlidali vojaci se samopalama den na to museli opustit resort ze uz se blizi povstani i knim kdyz tam prijel lidi tam byli uplne v poho ale ted byli vsichni uplne prej spatny protoze egypt z turismu zije a ted tam nikdo nepojode a ti lidi co tam drou 3 tydny v mesice 12hodinove smeny dostanou jen 100 dolarů ted tyhle mizerný prachy mít neboudou … je mi jich líto kdyz odletal byli tam i ktezke kulasy

Reuef

Fundamentalnim islamistum (Muslimske bratrstvo) se nelibi, ze jim svrhli prezidenta – a delaji bordel..tak se to armada snazi uklidnit

ponovotny

ono hledat pravdu je někdy těžké. Myslím, že ani kdybys tam žil, tak bys to neměl jednodušší s hledáním pravdy. Pro začátek je dobré vědět, že pokud tu situaci tam budeš chápat jinak než to slyšíš z televize- zabýváš se konspiračními teoriemi ;). Je taky dobré si říct, že to co nazýváš krizí, je obyčejný boj (o moc, o vládu). Ve válce obecně nejsou dobří nebo zlí a tyto pojmy se odvíjí čistě z toho na jaké stojíš straně.
Otázka zdali jsou téměř všichni islamisté fanatici je dost složitá a záleží dost na tom co si pod fanatikem představuješ a jak tě ovlivňuje to co slyšíš z televize.
Spouštěcím mechanismem pro to co se děje v Egyptě je jednoznačně to co se stalo v Libyi.

kore7

Ahoj. Mrkněte se http://www.ces­tolino.cz/p/z/e­gypt/ceny/, jak je to s cenami v Egyptě.